3 tipy, jak udělat dojem na svého nového šéfa

3 tipy, jak udělat dojem na svého nového šéfa 3 tipy, jak udělat dojem na svého nového šéfa Okouzlete ho!
3 tipy, jak udělat dojem na svého nového šéfa
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak udělat dojem na svého nového šéfa

Okouzlete ho!

Pokud nejste zrovna dědicem královského trůnu, nebo rentiérem, který si na světe může dopřát cokoliv, pravděpodobně se vám to dřív nebo později stane – nastoupíte do zaměstnání. První chvilky pevné pracovní doby a spousty nových povinností jsou sice těžké, ale zároveň pro budoucnost i v zásadě rozhodující. Jestli se vám práce stane zábavou a jestli si po pár týdnech bez ní nebudete umět představit život závisí hned na několika věcech. Na oboru, který zvolíte, na pracovním kolektivu, který musíte na lusknutí prstu poznat a zapadnout, a samozřejmě na šéfovi, který vám místo neustálého řevu a šlapání po krku bude rozdávat odměny a úsměvy jen co vás uvidí ve dveřích.

To ale bohužel není samozřejmost. Jak vy na něj, tak on na vás!

1. Zeptejte se na přesné požadavky a plňte je do puntíku.

Jestli si myslíte, že už v průběhu prvního pracovního dne na vás bude čekat tisíce pochval jen za to, že jste, mýlíte se. Na začátek plňte do puntíku očekávání, která jsou na vaši pozici kladeny, a nepřicházejte zbytečně s inovacemi, na které v prvních měsících není nikdo zvědaví. Až se zaběhnete, tak prosím.

2. Zjistěte, jak to fungovalo v minulosti.

Povídejte si se všemi, které potkáte a ptejte se jich, na všechno, co nevíte. Dostanete za úkol vypracovat výroční zprávu a postupujete podle layoutu z firmy, ve které jste pracovali minulý rok? Tohle asi nevyjde. Nenechte se strhnout starými návyky a učte se i nejmenším novinkám, které jsou na aktuálním postu kolem vás. Dresscode, vyjadřování, i čas oběda.

3. Buďte komunikativní.

Pokud zapadnete do kolektivu přímých spolupracovníků, šéf to rozhodně neobejde bez povšimnutí. Vybudujte si proto základnu kolegů-přátel, kteří vám dosvědčí, že jste člověkem na svém místě.

Související články:

Nová láska z Instagramu: Doktor Mike je prostě sexy!
10 způsobů, jak muže úplně nenápadně nažhavit
6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu
sledujte nás na instagramu