Digitální detox: Mini trik, který vás naučí žít off-line

Digitální detox: Mini trik, který vás naučí žít off-line Digitální detox: Mini trik, který vás naučí žít off-line Máme pro vás malý rituál, který vám změní život!
Digitální detox: Mini trik, který vás naučí žít off-line
{loadposition breadcrumb}

Digitální detox: Mini trik, který vás naučí žít off-line

Máme pro vás malý rituál, který vám změní život!

Den bez mobilního telefonu, kontroly Facebooku a Instagramu, mailové schránky a dalších zpráv od okolního světa si prostě neumíme představit. On-line svět se nám prostě dostal pod kůži a my jsme se dobrovolně dostali do jeho spárů. Nestěžujeme si, žít stále připojení je tak trochu naše volba. Vypnout si ale všechno elektro, které doma máme je občas třeba. Pro naší psychickou i fyzickou pohodu.

Podle léčitele Luka Simona z brooklynského Maha Rose Centre, kde působí jako motivační řečník, si stačí do života vpustit 50ti minutový digitální detox a vaše mysl se očistí. „Při kontrole vašeho telefonu si pouštíte do života problémy a fungování celého světa. Vaše poštovní schránka je jen výbuchem sdělení od okolí, které od vás vyžaduje reakce! Den co den, měsíc co měsíc,“ říká Simon. To je ale dobré změnit. Pro klid vaší mysli a celkovou pohodu organismu si každý den od vašeho budíčku dopřejte 50 minut bez mobilu. Nekontrolujte ještě v posteli, co se stalo přes noc, užijte si zkrátka na začátku dne čas, který je jen váš. Okolní svět zkrátka počká.

V ideálním případě se pak snažte dodržovat elektronický půst i před spaním. Dalších 50 minut a za týden pravidelného „odříkání“ se vám změní život. Začnete lépe spát, budete se cítit odpočatí, vnitřně se uklidníte a zbavíte se všech chmur a stresu, který vás často provází.

Keep calm and BE OFF-LINE!

phone_copy

Související články:

5 pravd o podvádění od kamarádů záletníků
6 songů, které zvýší vaši produktivitu na maximum
4 královské beauty triky, které si zamilujete