4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod

4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod 4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod I dvoudenní vztah pro vás může znamenat bolestivý rozchod.
4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod
{loadposition breadcrumb}

4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod

I dvoudenní vztah pro vás může znamenat bolestivý rozchod.

Na konci každého vztahu se objeví parta kamarádů, která vás vytáhne ze stavu životní apatie, a snaží se vás rozveselit. Dáte si panáka, půjdete si zatančit, odhodíte špatné psychické rozpoložení za hlavu a ve víru všech aktivit utlumíte vzpomínky na partnerskou minulost na minimum. Rozum svou snahou možná oblafnete, ale tělo asi těžko. A přitom právě tělo volá po akutní pomoci stejně nahlas, jako všechny rozbouřené emoce po uklidnění.

1. Mozek volá o SOS. Stimuluje pocity bolesti a touhy po kroku zpátky teď už k vašemu ex.

Jedna ze studií zveřejněná ve vědeckém časopise Journal of Neurophysiology informovala o výzkumu reakcí na ex partnery těsně po rozchodu. V okamžiku, kdy se před lidi postavila fotka bývalého partnera, se jim v mozku automaticky aktivovala část mozku, která zpracovává fyzickou bolest. Zároveň se pak také v mozku spustilo centrum, které vzbudilo touhu po zážitku z minulosti a ve výsledku začala podobná reakce jako u člověka, který má po vysazení kokainu abstinenční příznaky.

2. Výrazně se zpomalí trávicí systém.

Hormony jsou zmatené a díky zvýšené produkci kortizolu, který v těle zvyšuje odolnost organismu při stresu a zátěžových situacích, může vést k výraznému tloustnutí, ztrátě svalové hmoty, ale i ke striím nebo náchylnosti organismu k vředům.

3. Nástup problematické pleti.

Americká studie z roku 2007, která byla zveřejněna v periodiku New York Times, tvrdí, že kromě různých faktorů na vznik akné (počasí, hygiena, dědičnost) má velký vliv na naši pleť i stres. Pravděpodobnost tvorby akné po rozchodu pak ve výsledku u všech testovaných jedinců stoupla až o 23%.

4. Zvýšení krevního tlaku.

I když nejde o trvalou změnu, pro jedince trpící už za normálních okolností vyšším tlakem může být rozchod až hazardem se zdravím. V neočekávaném psychickém vypětí může tlak prudce stoupnout a ve výsledku je pak spojen se silnou bolestí hlavy, dušností nebo dokonce s krvácením z nosu.

Související články:

5 beauty tipů, na péči o pleť po tréninku
Pánská jízda: Přišla éra velkých zadků?
4 královské beauty triky, které si zamilujete
sledujte nás na instagramu