Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám

Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám Vyzkoušejte to, pocítíte rozdíl!
Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám
{loadposition breadcrumb}

Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám

Vyzkoušejte to, pocítíte rozdíl!

1. Přestaňte loupat kiwi! Toto ovoce je skvělým zdrojem vitamínu C, omega-3-mastných kyselin i antioxidantů. Největší množství těchto živit, kvůli kterým kiwi jíme, ovšem obsahuje jeho slupka. Všichni víme, že na povrchu jsou jemné chloupky a obal zelené dužiny je poměrně tvrdý. Řešením je obyčejný kartáček, kterým můžeme měkké ostny rychle odstranit a slupku zjemnit. Nedavno vědci navíc zjistili, že při konzumaci kiwi se slupkou se do těla vstřebá až trojnásobné množství vlákniny než bez ní. A další benefit? Brzy pocítíte, že díky kiwi je váš spánek mnohem kvalitnější!

2. Listy brokolice nevyhazujte! Pokud máte tu možnost, přidejte k růžičkám brokolice i její listy. Jestli si tuto zeleninu pěstujete na zahradě, není to žádný problém. Zvýšíte tak přísun vitamínů A, C a K a podpoříte detoxikaci těla.

3. Nepijte vysoce zpracované mléko. Odtučněné, odstředěné, light. To už s mlékem nemá téměř nic společného. Důkazem toho je i dlouhá trvanlivost. Podobné nápoje spíše zatíží vaše zažívání, než aby do těla napumpovaly prospěšné látky.

4. Grilování i karamelizování si předem promyslete! Tyto procesy způsobují chemickou reakci, při které se cukry vážou na bílkoviny, což podněcuje procesy stárnutí kůže i riziko kardiovaskulárního onemocnění.

5. Skořice nepatří jen do dezertů! V ideálním případě bychom toto koření měli zařadit do každodenního jídelníčku. Má totiž hned několik pozitivním účinků. Vyrovnává hladinu cukru v krvi, zrychluje matebolismus a urychluje spalování tuků.

549a275e2e3a7_-_hbz-foods-promo

Související články:

Dragon fruit: Proč by mělo být součástí našeho fit plánu?
5 beauty tipů, na péči o pleť po tréninku
Musíte vyzkoušet: Banánové muffiny se skořicí