Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět

Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět Ještě předtím než na něj někomu kývnete, byste měli zvážit, jestli jste na něj připraveni.
Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět
{loadposition breadcrumb}

Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět

Ještě předtím než na něj někomu kývnete, byste měli zvážit, jestli jste na něj připraveni.

Zatímco vztahy, kde se domluvíte na vzájemné exkluzivitě mají víceméně jasná pravidla, v otázce toho otevřeného je pravidel jen asi milion nepsaných. Základní charakteristiku ale společenství s volnomyšlenkářským protějškem, který na oficiální partnerství nemá chuť, má. A jak přesně vypadá?

1. Není to jen vztah o sexu.

Jestli si myslíte, že otevřeným vztahem jste vyřešili problematiku nepravidelného styku, jste na omylu. Stejně tak jako spolu v posteli můžete proležet měsíc v kuse, druhý měsíc zase můžete v kuse poslouchat jedno odmítnutí za druhým, a můžete nahlas vyslovit výčitky? NE!

2. Jeden je vždycky boss.

Pokud se potkají dva vyznavači free partnerství, pravděpodobně se nikdy nesejdou. Jeden má v páru potřebu všemu velet a rozhodovat o tom, co a kdy spolu podniknete. Pokud nejste šéf, nebude vás maximální podřízení se za okamžik štvát?

3. Není podvodník. Nikdy!

Volný vztah není založen na věrnosti. I přes všechna vaše očekávání, že vás ten druhý nekonečně miluje a jen to neumí vyslovit nahlas, se postavte pravdě čelem. Jste tak trochu forma mezilidské zábavy a až se rozhodne zabavit s někým jiným, omlouvat se vám za to nebude. Naopak bude očekávat, že až se k vám zase vrátí, navážete tam, kde jste spolu skončili minule.

4. Nehrajte hry.

Plánujete milostnou strategii a rozmýšlíte se, jestli odepíšete na příchozí zprávu za den, hodinu nebo 5 minut?! Klid, jednejte prostě tak, jak to cítíte a zbytečně o věcech nepřemýšlejte. Máte chuť na sex? Řekněte to. Potřebujete obejmout? Řekněte to. Potřebujete pomoc se stěhováním? Řekněte to. Nemáte na otevřený vztah už déle sílu? Netrapte se a řekněte to!

5. Nikdy to nebude nuda.

Za a) vždycky jsou to tak trochu nervy a za b) uvidíte se spolu vždy jen když jeden na druhého máte náladu.

6. Nesnažte se svého „partnera“ tlačit do kouta.

Věty o tom, jak moc by bylo fajn poznat vzájemně své přátele i rodiny, jsou holou utopií.  

Související články:

8 tipů, jak se probudit každé ráno krásnější
4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod
8 nejlepších filmových milostných trojúhelníků