6 věcí, kterými si svůj život proměňujete v peklo

6 věcí, kterými si svůj život proměňujete v peklo 6 věcí, kterými si svůj život proměňujete v peklo A dobrovolně!
6 věcí, kterými si svůj život proměňujete v peklo
{loadposition breadcrumb}

6 věcí, kterými si svůj život proměňujete v peklo

A dobrovolně!

1. Za vším vidíte osobní selhání.

Hrajete s partou kamarádů volejbal a váš tým prohraje, rozejde se s vámi partner, pohádáte se s rodiči, ale taky třeba dojde mléko v lednici, nebo nestihnete přijít včas na smluvenou schůzku... Pokud vás při vyslovení alespoň jedné z věcí napadne, že byste si v takové situaci nejradši vytrhali vlasy a navěky se propadli hluboko pod zem, zastavte se na chvilku a zhluboka se nadechněte. Nic z toho přece není jen vaše vina. Nejste chodící apokalypsa a dokud si to nezačnete uvědomovat, štěstí se vám bude vyhýbat obloukem!

2. Jste hlavní hrdina svého vlastního filmu.

Přehráváte si v hlavě zápletku o velkolepé dovolené a setkání s vaší druhou polovičkou. Za 5 let podle scénáře přijdou děti a za dalších 20 potom vnoučata. STOOOP! Zapomeňte na předem určenou dějovou linku a uvědomte si, že život je jedna velká improvizace.

3. Jste plni nereálných očekávání.

Myslíte si, že hned po škole dostanete milionovou pracovní nabídku? Myslíte si, že se celý svět zastaví, jen když mu poručíte? Myslíte si ale také, že všichni vaši přátelé vám vidí do hlavy a místo toho abyste si museli postěžovat oni sami odhadnou moment, kdy potřebujete podat pomocnou ruku? Každý nesplněný sen se ve vás ukládá, jako malé neštěstí. Minimalizujte proto vaše očekávání a nechte se už vždycky jen mile překvapovat.

gif_copy_copy_copy_copy_copy

4. Neriskujete.

Žít odvážně znamená žít naplno. Nemusíte zrovna investovat miliony do akcií na burze, ale zkuste třeba jen tak oslovit v baru někoho, kdo se vám opravdu líbí. Co byste tam mohli ztratit?

5. Srovnáváte se s ostatními.

Úspěšní lidé se nepotřebují neustále ujišťovat, jestli jsou lepší, nebo horší než jejich okolí. Potřebují mít v sobě jen pocit, že sami za sebe makají na 200%! Zkuste ten pocit v sobě budovat taky a na to co ve vašem aktuálním věku dokázal Steve Jobs, Gisele Bündchen nebo třeba Albert Einstein se prostě vykašlete.

6. Nesnažíte se udělat v životě další krok.

Vyhodí vás z práce a vy máte dvě možnosti. Uzavřete se do sebe a budete si zoufat, jak je váš život nespravedlivý, a nebo se oklepete a půjdete dál. A věřte tomu, že s pozitivní myslí to bude vždycky k lepšímu!

Související články:

10 věcí, které váš přítel nikdy nepochopí
12 věcí, které dělají muže úplně nepochopitelně sexy
Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět