8 vět, které byste si na 1. rande měla nechat pro sebe

8 vět, které byste si na 1. rande měla nechat pro sebe 8 vět, které byste si na 1. rande měla nechat pro sebe Bez legrace...
8 vět, které byste si na 1. rande měla nechat pro sebe
{loadposition breadcrumb}

8 vět, které byste si na 1. rande měla nechat pro sebe

Bez legrace...

Pokaždé, když jdeme do něčeho nového poprvé, provází nás nervozita z neznámého, provází nás strach z toho, co se dělat má a co naopak nikdy nesmíme dopustit aby se stalo. Jsou to nervy a kromě rozklepaných rukou a žaludku na vodě máme také mozek ve zvláštním módu pro nejhorší možné představy a fantazie. Přitom minimálně co se týče prvního rande, může být všechno v klidu, stačí mít nastudovaný manuál zakázaných vět a pak už jen horlivě debatovat o počasí, o tom, jakou cítíte chemii, o tom, že hamburger je vždycky lepší než bageta, a nebo o tom, že pes je lepší než kočka. Připraveni? Začínáme.

1. Plánuji se nechat ostříhat. Klidně na ježka.

To, že s vámi vyrazí na rande znamená, že se mu líbíte ve vašem aktuálním stavu. Teď a tady, taková, jaká jste. Jakákoliv zásadní změna vašeho zevnějšku je tedy v tento moment tak trochu nežádoucí.

2. Je to moje druhé reálné rande v životě.

Nenechte ho předpokládat, že jste dating začátečník. Neříkejte v tomto ohledu radši nic a jeho snahu o tvrzení, že jít na první rande do míst, které vám prostě z nějakého důvodu není příjemné, hoďte za hlavu.

3. Je mi to jedno, rozhodni ty.

Ukažte, že máte na věci názor. I když spolu třeba nebudete stoprocentně souhlasit, je to lepší něž všechno z nejistoty a strachu z konfrontace odkývat a být za hlupáka bez zájmu o cokoliv.

i_dont_care__copy

4. Kolik vyděláváš, jestli se tedy můžu zeptat?

Ne, nemůžeš. Jde o velmi soukromou věc a pokud ho neplánujete sbalit jen kvůli kontu, je tato otázka opravdu mimo.

5. Jak dopadl tvůj poslední vztah?

Asi špatně, když skončil.

6. Já si jen rychle zatelefonuji.

Svět se nezboří pokud budete hodinu offline a mimo dosah, takže pokud neřešíte zrovna mezinárodní politickou situaci s americkým prezidentem, žádný hovor by vám první rande neměl zkřížit. Už navěky budete v jeho očích ta nesamostatná, která musí volat kamarádce s každým mini detailem.

7. Se všemi svými EX jsem dobrá kamarádka.

Uvědomujete si, jak hloupě ta věta zní? Nehodí se ani na druhé, ani na třetí rande. Nehodí se vlastně vyslovit nahlas nikdy.

8. Neplánuješ stěhování?

Slow down! Neplánujte žádným náznakem společný víkend, Vánoce, Velikonoce, bydlení, svatbu, děti... Na první schůzce si užívejte naplno jen současnost.

Související články:

Otevřený vztah? 6 věcí, které o něm musíte vědět
8 tipů, jak se probudit každé ráno krásnější
4 nestandardní reakce lidského těla na rozchod