Honí vás mlsná? Víme proč a jak se toho zbavit!

Honí vás mlsná? Víme proč a jak se toho zbavit! Honí vás mlsná? Víme proč a jak se toho zbavit! Vyzkoušíte to s námi?
Honí vás mlsná? Víme proč a jak se toho zbavit!
{loadposition breadcrumb}

Honí vás mlsná? Víme proč a jak se toho zbavit!

Vyzkoušíte to s námi?

Chutě - náš každodenní problém č. 1! A protože už nechceme chodit stokrát denně do lednice, a zjišťovat, že tam nic nového a dobrého nepřibylo, hledali jsme řešení. A našli!

Pokud toužíte po čokoládě, chybí vašemu tělu hořčík. Jak ho nejsnáze a hlavně chutně doplnit? Datle, artyčoky, a tepelně zpracovaný špenát - to jsou přímo hořčíkové bomby! Zaručeně zafunguje i když upečetě nějakou dobrotu z pohankové nebo celozrné mouky.

Máte chuť na slané? Pak doplňte chlorid a křemík. Vysoký obsah chloridu mají ryby a kozí mléko. Křemík získáte nejsnáze z oříšků. Dejte si k svačině nesolené kešu a na brambůrky ani tyčinky si vůbec nevzpomenete!

Pokud vám v hlavě běhají smažené a tučné věci, vaše tělo se potýká s nedostatkem vápníku. Ten nejlépe získáte z mléčných výrobků a listové zeleniny.

Sbíhají se vám sliny po těstovinách nebo pečivu i přes to, že moc dobře víte, že to vašemu tělu neprospívá? Pokud zvýšíte příjem dusíku, tyto problémy se rychle vyřeší. Zařaďte do svého jídelníčku kvalitní maso, dostatek ryb, ořechy a luštěniny. 

A to nejhorší na konec. Chuť na sladké bývá nesnesitelná. A boj s ní je nejtěžší. Pokud toužíte po cukrovinkách, může to signalizovat hned několik nutričních chyb - nedostatech chromu, uhlíku, fosforu, síry nebo tryptofanu. Chrom získáte pomocí zelené zeleniny, ořechů a banánů, uhlík obsahuje ovoce a fosfor je součástí všech živočišných produktů. Příjem síry zvýšíte, pokud do jídelníčku nárazově zařadíte křen, brusinky, zelí nebo květák. Tryptofan obsahují brambory, rozinky, kvalitní sýry a špenát.

Doufáme, že to bude fungovat. Jdeme to vyzkoušet!

Související články:

Za zdravější já: Vyvarujte se 5 stravovacím chybám
Jak neonemocnět? Zahajte boj proti nachlazení v kuchyni
Dragon fruit: Proč by mělo být součástí našeho fit plánu?