8 věcí, které jste nevěděli o čoko bonbónech M&M's

8 věcí, které jste nevěděli o čoko bonbónech M&M's 8 věcí, které jste nevěděli o čoko bonbónech M&M's Kdo by je nemilovat!

8 věcí, které jste nevěděli o čoko bonbónech M&M's

Nahrávání videa ...
Kdo by je nemilovat!

U nás v redakci čokoláda nevydrží ani 5 minut celá. Jíme jí vlastně pořád a i když se často vymlouváme na to, že máme stres před uzávěrkou, nezastaví nás před dortem, čokoládou a bonbóny prostě nic i když žádný důvod nemáme. A ano, M&M's jsou prostě nejlepší a kdybychom mohly dostat kilové balení pod stromeček, rozhodně bychom se nezlobily. Ale teď už vážně... Milujete je taky? A víte, že...

1. M&M´s jsou nejprodávanější čokoládová cukrovinka na světě, jejíž prodeje předčí i tabulkové čokolády či tyčinky.

2. Značka čokoládových bonbónů M&M´s nese jména obou svých zakladatelů – Forresta Marse, syna zakladatele společnosti Mars, a syna zakladatele značky slavných čokolád Hershey, Bruce Murrieho.

3. Každý bonbón M&M´s v čokoládové verzi je až ze 70 % tvořen čokoládou.

4. Díky cukrové skořápce je možné si bonbóny M&M’s vychutnávat i na sluníčku – roztají až na jazyku.

5. V roce 1954 byly čokoládové bonbóny M&M’s potištěny charakteristickým bílým „m“.

6. Původní barevný mix bonbónů M&M´s zahrnoval: červenou, žlutou, hnědou, zelenou a fialovou. Dnes je ve světě možné namixovat si bonbóny podle svého výběru z celkem 25 barev.

7. Průměrný poměr barev v  balení čokoládových bonbónů M&M’s je 30 % hnědých, 20 % žlutých a červených, 10 % zelených, modrých a oranžových bonbónů.

8. Bonbóny M&M´s snědené v období jednoho roku naskládané vedle sebe by pokryly rovník celkem 73x.