5 věcí, na které je život až příliš krátký

5  věcí, na které je život až příliš krátký 5  věcí, na které je život až příliš krátký … a nemá proto smysl, se s nimi zaobírat.
5  věcí, na které je život až příliš krátký
{loadposition breadcrumb}

5 věcí, na které je život až příliš krátký

… a nemá proto smysl, se s nimi zaobírat.

Pokud jen trochu chcete, můžete ve svém životě stihnout úplně všechno. Jde ale o to, netrávit čas celé dny zbytečnostmi, které vás o drahocenný čas okrádají. Přestaňte se proto starat o nesmysly, které vám nepomůžou ani k dosažení snů, ani k lepší náladě. A jaké přesně to jsou?

1. Přemýšlení o minulosti

Co bylo, bylo a pokud nemáte půjčený od Hermiony obraceč času, asi se na tom už nic nezmění. Nechte svojí minulost a místo možnosti utápět se v ní a vyčítat si něco, ji berte maximálně jako ponaučení pro to, co a jak budete dělat teď.

2. Srovnávání s okolím

Má už dva vysokoškolské tituly, rozjíždí byznys a na půl roku byl v Indonésii. No a co? Buďte si pánem svého osudu a na ostatní nekoukejte jen jako na soky, se kterými se pravidelně musíte poměřovat. Je to váš život a pokud jste v něm spokojení, není ho potřeba měnit jen kvůli tomu, abyste někoho trumfli.

3. Strach z kritiky druhých

Nikdo není dokonalý, a je proto velice pravděpodobné, že ani vám se nevydaří všechno, na co sáhnete. A když se něco nepovede, snese se většinou z okolí vlna kritiky. Záleží ale jen na vás, jestli nad tím, co se nezdařilo, mávnete rukou a řeknete nahlas, že alespoň pro příště víte, jak se failu vyhnout, nebo se schováte doma pod postel a budete brečet nad tím, co si o vás myslí okolí.

4. Mini porce a striktní kontrola jídelníčku

Nenechte se ubíjet diktátem velikosti XS. Pokud na něco máte chuť, prostě si to dopřejte! Je libo čokoládu? Dejte si. Je libo nakládaný hermelín? Dejte si. Důležité není jen bezhlavé následování dietních plánů, hlavní je vyvážená strava a dostatek pohybu. Dnes si dáte kousek čokolády, zítra zase přidáte víc ovoce a zeleniny. Žádný stres a pokud nejíte sladkosti a nezdravá jídla 24 hodin denně, je malý úlet vždycky v pořádku.

5. Mít vše pod kontrolou

Pokud jste naprogramovaný robot, asi to půjde. V opačném případě ale nemáte šanci. Pokud jste si řekli, že budete žít podle denních rituálů těch nejúspěšnějších, budete vstávat v 5.00, budete chodit pravidelně na golf nebo tenis, budete jíst jen ovoce a zeleninu a od 8.00 do 9.00 budete vyřizovat maily, a tak dále, zastavte se! Copak si vážně myslíte, že se třeba Anna Wintour nikdy neopila a nevstala rtak áno jen kvůli tomu, jak moc ji bolí hlava? No tak, vždyť měla v minulosti úlet s Bobem Marleym!

enjoy

Související články:

10 citátů slavných o mužích
Jak vypadali dnes úspěšní blogeři na svém začátku?
Inspirace: Večerní To-do list pro snazší rána
sledujte nás na instagramu