Balet 4x jinak: Objevte nový taneční styl

Balet 4x jinak: Objevte nový taneční styl Balet 4x jinak: Objevte nový taneční styl Není balet jako balet. Objevili jsme průkopníky nových stylů...
Balet 4x jinak: Objevte nový taneční styl
{loadposition breadcrumb}

Balet 4x jinak: Objevte nový taneční styl

Není balet jako balet. Objevili jsme průkopníky nových stylů...

Máme okolo sebe spoustu talentovaných lidí, kteří se nebojí dělat věci jinak nebo se pustit do neznámých vod. A to hlavně mezi umělci. V poslední době se vyrojilo velké množství návrhářů, designérů i například ilustrátorů, kteří improvizují s tím, co umí a snaží se objevit nové možnosti, jak svůj talent předat lidem ve svém okolí.

Nás momentálně moc baví 3 baletky a jeden baleťák, kteří vážně válí!

Základy baletu, tedy tance, který vznikl v patnáctém století v Itálii, mají zvládnuté naprosto dokonale, proto mohou zkoušet nové a nové věci.

Misty Copeland tančí od svých třinácti a díky ohromnému nadšení a dřině se stala první africko-americkou sólovou baletkou působící ve společnosti American Ballet Theatre.


Yuan Yuan Tan se protančila z Číny až do San Franciska a v každé velké roli od Giselle po Julii vždy excelovala. Do experimentů se nikdy nepustila, ale o to více se věnuje práci s klasickými baletními kroky.

yuan-yuan-tan-style-notes-01-e1381333085745

Alessandra Ferri je důkazem toho, že kariéra baletek nemusí končit tak brzy, jako si všichni myslí. A právě tím porušuje veškerá pravidla tohoto klasického tance. Mezi naprostou elitou se pohybuje i ve svých padesáti dvou letech!

Alessandra-Ferri--Lucas-Chilczuk-commissioned-by-DANCEMEDIA-LLC

A pán nakonec! Sergei Polunin se dostal mezi baletní špičku ve dvaadvaceti letech. Přísná pravidla tohoto tanečního odvětví ovšem nebyla nic pro něj a proto se své kariéry vzdal. Před nějakou dobou ovšem vyvolal vlnu nadšení svým tancem na skladbu Take Me To Church a nyní všichni očekávají, jestli se tento bad boy vrátí...

Související články:

Co fotí celebrity? 12 prvotin na Instagramu slavných
#fashion: Známe nejpopulárnější kabát této sezóny!
Co o vás řekne barva rtěnky, kterou si vezmete na rande?
sledujte nás na instagramu