JOY výlet stylovým Fiatem 500 za jídlem i do přírody

JOY výlet stylovým Fiatem 500 za jídlem i do přírody JOY výlet stylovým Fiatem 500 za jídlem i do přírody Část redakce vyrazila na trip po republice nejlepším miniautíčkem pod sluncem...
JOY výlet stylovým Fiatem 500 za jídlem i do přírody
{loadposition breadcrumb}

JOY výlet stylovým Fiatem 500 za jídlem i do přírody

Část redakce vyrazila na trip po republice nejlepším miniautíčkem pod sluncem...

A byl to zážitek jako blázen! A protože jsme vám už v den výletu slibovali podrobný report, tak tady ho máte!

Celý nápad vyrazit na výlet vznikl ve chvíli, kdy jsme zjistily, že se na ZOOTu do konce listopadu prodávají fashionautíčka, která jsme jednoduše museli vyzkoušet. Chvilku nám trvalo, než jsme se domluvily, kdo z našeho osazenstva pojede a kdo zůstane v práci, ale nakonec jsme se shodly – vyráží ValTýnkaVeru a Karolína.

Den D přišel v uterý, kdy nám byl přímo k redakci přistaven náš vůz – nový Fiat 500 v designu Camouflage.

Když jsme ho poprvé uviděly, všem se nám rozzářily oči. Nejde totiž jen o auto, ale i o vážně stylový módní doplněk, za kterým se ohlíželi všichni chodci i řidiči!

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.13.21

Prvních pár minut jsme jen objevovaly všechny vychytávky, které tahle pojízdná nákupní taška nabízí. Jako první si sedla za volant Týnka, která zadala do navigace Liberec. Jely jsme jak jinak než za jídlem – do bistra Mikyna. A protože jsme měly vážně hlad, rozhodně jsme fiátka nešetřily. Na dálnici letěl jako drak, i když musíme říct, že do kopce se mu moc nechtělo. Největší jeho výhody jsme ale poznaly až v centru Liberce, kde jsme se bez problémů proplétaly všemi miniuličkami. A parkování byla úplná hračkaSenzory nám pomohly zajet i na to nejmenší parkovací místo!

12168359_10205369445818733_357193490_o

bistru Mikyna jsme ochutnaly, co se dalo. Na každý den tu mají vytvořené jednoduché menu, většinou dvě polévky a dvě hlavní jídla. My jsme v úterý měly možnost ochutnat zeleninový vývar, mrkvovou polévku s quinoou a fetou, čočkový salát s červenou řepou a pečenou dýní a rajčatové špaldoto. A musíme říct, že všechno bylo vynikající. Navíc nás nadchlo i vzdušné a přitom útulné prostředí. Takže pokud máte cestu do Liberce, tohlo místo určitě navštivte!

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.16.49

Další zastávkou bylo místo asi 160 km od Liberce (když už máme vyzkoušet auto, tak pořádně). Tentokrát si řízení vzala na starosti Karolína, která už se nemohla dočkat, až si sedne za volat toho malého stylového fešáka. Cílem byloČapí hnízdo, resort, který leží kousek za Benešovem ve směru od Prahy. Díky Týnčině skvělé kamarádce Kačce jsme měly možnost prohlédnout si Ekocentrum, které se tam mimo dalších mnoha věcí nachází. Skvělá průvodkyně Simona nás provedla naučnou stezkou, malou zoo Labyrint a stájemi plnými nádherných koní, poníků a oslů i mimo otevírací dobu, za což jí moc děkujeme!

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.18.49

Viděly jsme obrovské množství zvířat, z čehož byla nadšená hlavně Verča, která už od začátku výletu sledovala cestu a doufala, že co nejdříve potkáme alespoň srnku nebo ovce. Její přání bylo nakonec mnohonásobně předčeno. Krmily jsme totiž kozy, ovce, prasata, divočáka Růženu, koně, poníky, oslíky, vydru a také lemury, z čehož máme zážitek na celý život! Seznámily jsme se i se spoustou zvířat, která se nemohou vrátit do volné přírody. Většinou jde o ptáky se zlomenými křídly nebo o jedince, kteří například v době léčby zranění ztratili svou přirozenou plachost.

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.21.03

Na závěr výletu jsme měly v plánu kávu a dort přimo na Čapím hnízdě, v restauraci u krbu, ale protože jsme u chlupatých kamarádů (hlavně lemurů, které chceme všechny k Vánocům) byly déle, než jsme plánovaly, musely jsme opět nasednout do fiátka, který nás bezpečně odvezl domů.

A protože jsme všechno poctivě dokumentovaly, máme pro vás spoustu fotek i video!

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.20.02

Snimek_obrazovky_2015-10-15_v_15.19.18

Související články:

JOY TIPS: Odpočinek na golfovém hřišti podle online guru Káji
12 věcí, které každá žena potřebuje znát
Instagram: 11 fotek, které musíte na podzim sdílet