7 tipů, jak se naučit lépe koncentrovat

7 tipů, jak se naučit lépe koncentrovat 7 tipů, jak se naučit lépe koncentrovat Zapněte výkon mozku na maximum!
7 tipů, jak se naučit lépe koncentrovat
{loadposition breadcrumb}

7 tipů, jak se naučit lépe koncentrovat

Zapněte výkon mozku na maximum!

Pokud si už nějakou dobu všímáte, že na všech úkolech, které dostanete v práci i ve škole, pracujete nesmyslně dlouhou dobu, asi je něco špatně. Zkuste to změnit a naučte se maximálně soustředit a všechna plnění povinností vám půjdou hravě.

1. Připravte svůj mozek

Posaďte se k pracovnímu stolu, narovnejte záda a zhluboka se nadechněte. Zrelaxujte tělo a soustřeďte se pouze na dýchání. Uklidníte se tak a lépe budete vstřebávat informace.

2. Ujasněte si priority

Sepište si seznam všeho, co vás čeká a napište si vykřičník u jediné věci, na kterou se hodláte soustředit. Přeskakovat nemá smysl a po řadě si můžete odškrtávat jeden rest za druhým.

3. Odpojte se

Nemluvíme tady jen o Facebooku, ale i o mailu a telefonu, který vás po dobu plnění úkolů zbytečně odvádí tam, kam nechcete.

4. Káva, nebo raději zelený čaj?

Nejde jen o chutný nápoj, bez kterého už asi neumíme žít. Pro koncentraci a nový příval energie jasný pomocník no. 1.

5. Zkontrolujte topení

Ve velkých vedrech se mozek snadno otupí a vy se místo plnění úkolů budete raději válet. Nechte si proto pootevřené okno a dopřejte si čerstvý vzduch. Pamatujte si, že je lepší soustředit se v chladnějších podmínkách, než v pohodlném teplíčku.

6. Krátké přestávky

Nesnažte se podávat perfektní výkony 24 hodin denně. Zkuste radši každou půl hodinu 5 minut jen tak relaxovat a nedělat nic, napít se, nebo si klidně udělat i pár dřepů...

7. Čmárání

Jestli si myslíte, že jsou obrázky na okraji stránek vašeho pracovního bloku zbytečnost, kterou musíte vyškrtnout ze svého života, jste na špatné stopě. Ba naopak kreslení zvyšuje vaši produktivitu a vy po něm budete i 100x kreativnější.  

Související články:

12 věcí, které každá žena potřebuje znát
Co fotí celebrity? 12 prvotin na Instagramu slavných
5 věcí, které mají všechny silné vztahy společné
sledujte nás na instagramu