8 důkazů, že jste ve stresu víc, než si myslíte

8 důkazů, že jste ve stresu víc, než si myslíte 8 důkazů, že jste ve stresu víc, než si myslíte A rozhodně to není dobře!
8 důkazů, že jste ve stresu víc, než si myslíte
{loadposition breadcrumb}

8 důkazů, že jste ve stresu víc, než si myslíte

A rozhodně to není dobře!

Otřepané fráze o tom, že máte depresi, stres a nic nestíháte, je dnes slyšet na každém roku. Ohání se jimi ale většinou lidé, kteří z ničím z toho v reálném světě zkušenost nemají. Deprese není ani zdaleka jen o lehkém bolení hlavy a nervů z toho, že jste na prvním rande úplně nezabodovali. Jde často o stav, kdy máte opravdu pocit, že vám hlava pukne a bolest hlavy se šíří i do celého těla, které se hravě vyřadí z provozu. Nemít čas většinou znamená celodenní ztrácení času na FB a dohánění povinností 5 minut před deadlinem.

A stres? Neustálý tlak okolí, který vás žene do úzkých. Někdo si možná namlouvá, že pod tlakem je nejproduktivnější, ale ve výsledku právě díky neustálé tísni může ztratit veškerou energii a naprosto ztratit chuť do života. Každý prostě občas potřebuje vypnout a pokud se vás týká některý z příznaků stresu níže, měli byste se o osobní pauzu postarat dřív, než vám sama zasadí ránu do zad!

1. Máte noční můry

Nemusí se vám sice zdát zrovna o ponících, ale pokud špatně spíte a probouzíte se s brekem v propoceném pyžamu, není něco v pořádku.

2. Nikdy nemáte dost sladkostí

Tělo ve stresu je ve vztahu s cukrem srovnatelné s alkoholikem a jeho dvoudenní abstinencí! Potřebujete víc energie a rychlé cukry, které vás okamžitě nakopnou.

3. Máte podezření na alergii, ale nikdo vám není schopen říct na co

Pokud máte zničeho nic zarudlou kůži na těle, nebo se vám rapidně zhoršila pleť, není potřeba změnit celou kosmetickou výbavu. Stačí se zklidnit.

4. Máte hlavu v oblacích

Nejde o snění, co budete dělat o víkendu, ale o jednoduché bytí mimo. Občas prostě zničehonic utečete do svého vlastního světa a dokud vám někdo nezaťuká na čelo, nemáte chuť ho opustit.

giphy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

5. Toaleta je pro vás pokoj no. 1

Pokud není v pořádku psychika, začne se bouřit i žaludek, který vám pak každou hodinu na toaletě naznačuje, že je čas na změnu životního stylu.

6. Bolí vás krk i záda

Je to k zbláznění, ale ani po masáži se vás bolest zad nechce pustit. Narušenou psychiku totiž rukama nerozmasírujete.

7. Nedokážete si představit den bez alkoholu a cigaret

Jen málo co vás alespoň na 10 minut uklidní tak jako lahev vína a krabička cigaret. Tudy ale cesta nevede.

helena

8. Nedokážete si užívat přítomný okamžik

Místo nadšení z toho, co se kolem vás děje teď, pořád v hlavě přemítáte, co jste pokazili včera a co se pokazí zítra.  

Související články:

6 filmových párů, které se mimo kamery nesnesou
8 nejhorších rad, které jsme dostali o vztazích
8 kouzelných maličkostí na tom, když jste zadaná
sledujte nás na instagramu