Reklama

10 důvodů, proč se produkční Petra těší na Vánoce

Ode dneška za měsíc jsou Vánoce!
Reklama
12680

Tohle zjištění mi dnes ráno vykouzlilo obrovský úsměv na tváři.

Miluju Vánoce a přesto, že už vím, že dárky nenosí Ježíšek ( ten by to nestihl, má toho moc ), ale jeho pomocníci, mám pořád tu dětskou radost, kterou si v sobě hodlám udržet, co možná nejdýl. Vždyť přece Vánoce jsou tím nejkouzelnějším obdobím v roce!

A co na nich miluju úplně ze všeho nejvíc?

1. Rodina. Jednoznačně ji dávám na první místo, protože Vánoce mám spojené hlavně s ní. Mám velkou část rodiny na Moravě a asi je vám jasné, že tam nejezdím každý týden. Proto je období kolem Vánoc vyjímečné právě proto, že se všichni scházíme, objímáme se a jsme spolu. Tyhle chvíle nenahradí nic na světě.

2. Přátelé. Znáte to. V lednu si vždycky plánujete, jak se tento rok budete opravdu aktivně věnovat svému společenskému životu, nebudete zanedbávat přátelé a kamarády a... Je tady prosinec a vy s hrůzou zjišťujete, že naposledy jste se všichni sešli na loňském vánočním večírku. Jedno je ale jisté - v prosinci se vždycky všichni potkáme.

3. Všudypřítomný chaos. Ten mě vlastně děsně baví. Už na začátku prosince všem malinko stoupne tlak v důsledku předvánočního šílenství a tenhle mood trvá až do Silvestra. A já si v tomhle zmatku docela libuju. Zjistila jsem totiž, že když je kolem mě příliš klidu, jsem nervozní a tak nějak nesvá.

4. Zdobení bytu. Světýlka, vánoční dekorace, třpytky... Miluju!

5. Pečení cukroví. Neznám větší relax. Peču vždy s kamarádkou nebo babičkou, věnujeme tomu celý den, popíjíme svařák, posloucháme koledy, uždibujem syrové těsto... Prostě idylka.

6. Dárky. Ne ty pro mě, ale ty, které dávám já ostatním. Znáte lepší pocit, než když dáte někomu to, co si přeje? Já ne!

7. Můj vaječný koňak. Legendární mok, kterým pravidelně obšťastňuju své blízké a a kolegyně v práci. Recept je tajný a "tunila" jsem ho k dokonalosti roky, takže asi chápete, že ho jen tak neprozradím.

8. Off-line režim. Ne úplně, protože i během svátků pro vás neustále připravujeme nové články, komunikujeme s vámi na Facebooku i Instagramu, ale nejsem on-line 24/7, jako při běžném pracovním týdnu. Dát si totiž občas malý digitální detox je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. A rozhodně si nevyčítejte, že jste neměli telefon neustále v ruce, a že nemáte dostatek cool fotek na váš Instagram. Věřte mi, že ty nejhezčí chvíle zdokumentované nejsou, protože během nich je telefon to poslední, na co myslíte.

9. Během Vánoc jsem zas a znovu dítětem. Mám to neuvěřitelné štěstí, že můžu svátky prožívat s maminkou a babičkou, které jsou pro mě nejdůležitějšími lidmi na světě. Máme nádherný vztah a já se díky nim, každé Vánoce cítím zase jako malá holka! Babička mi vaří ty nejlepší jídla na světě a pořád mě chce přikrývat a oblíkat, aby mi nebyla zima. Maminka se zase stará o to, abych snědla dostatečné množství cukroví a zazdila tak celoroční běhání a tréninky ve fitku, a i když je nás někdy moc, a jako klasické ženské se pohádáme, nikdy se na sebe nevydržíme zlobit dlouho, a během chvilky si nad panákem domácí slivovice říkáme, jak se strašně milujeme a jsme pro sebe vším. A jsme! Ony dvě pro mě znamenají celý vesmír! Miluju vás maminko a babičko a za všechno vám děkuju!

10. Zázraky. Ony se o Vánocích opravdu dějí! Plní se i ty nejtajnější sny, odpouští se staré křivdy a každý má tak nějak víc srdce na dlani. Kdyby se mi mohlo splnit nějaké  přání - bylo by to právě to, aby se k sobě lidé chovali tak, jako o Vánocích, během celého roku... Naivní? Možná ale já se pořád snažím věřit v dobré konce a v to, že na světě může být přece tak krásně...

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama