10 věcí, které byste měli stihnout do třiceti podle redaktorky Petry

Překročení magické hranice třicítky bývá vždycky tak trochu milník...
12276

Já jsem teda tenhle milník překročila už před pár lety, ale pořád mi to tak nějak nepřijde. Možná je to tím, že pracuju v kolektivu, kde jsou mladší holky nebo je to prostě tím, že jsem ( a doufám, že vždycky budu ) duší pořád tak trochu dítě. Protože, jak se píše v mé nejoblíbenější knížce Malý princ - "Všichni dospělí byli dětmi. Jen málokdo si na to pamatuje...".

Každopádně jsou věci, které si myslím, že by měl každý do třiceti zažít - zkusit. Samozřejmě, že to všechno můžete prožít i po třicítce ale z vlastní zkušenosti vím, že před ní, si to tak nějak víc užijete. Co mám přesně na mysli? Tady je můj seznam!

1. Cestovat. Zrovna tenhle bod můžete provozovat opravdu kdykoliv ale cesty, které stihnete do třiceti, jsou mnohem zábavnější než ty po třicítce. Člověk má tak nějak víc energie, nebojí se bláznivých nápadů a není problém zabalit se během pár chvil a vyrazit směr letiště, kde se spontánně rozhodnete, kam a na jak dlouho poletíte...

2. Jet na dovolenou sám. Věřte mi, že jet na dovolenou nebo studijní pobyt sám se sebou je skvělá a zároveň nepřenosná zkušenost. Doporučuju!

3. Bláznivě se zamilovat. A když říkám bláznivě, myslím bláznivě!

4. Vsadit všechno na jednu kartu a zariskovat. Nebaví vás práce co děláte? Dejte výpověď a vydejte se třeba na cestu kolem světa! Všechno se smí!

5. Vyzkoušet všechny možné ( i nemožné ) fashion kreace a najít si svůj vlastní styl.

6. Užít si nezapomenutelnou party a tančit až do svítání.

7. Naučit se všechno, co si přejete. Vařit, mluvit španělsky, tančit latinu, lézt po horách... Co chcete vy?

8. Dokázat všem, kteří o vás pochybují, že se nevyplatí o vás pochybovat.

9. Zamilovat se sama do sebe. A tenhle vztah si pěstovat a hýčkat celý život. Protože právě vztah, který máte sami se sebou je ten nejvíc vzrušující a osudový.

10. Najít si opravdové přátele a nikdy je neopustit. Ne nadarmo se totiž říká, že přátelé jsou rodina, kterou si sami vybíráme.

Co byste chtěli zažít do třiceti vy? Budu ráda, pokud mi napíšete na petra.stepankova@burda.cz a prozradíte mi vaše plány.

A ještě rada na závěr. Určitě nemějte z blížící se třicítky depku. Prozradím vám tajemství. Ten opravdový život a pořádná zábava totiž začíná až po třicítce. Věřte mi! Vaše třiceti a víc letá Petra.