3 divadelní představení, u kterých redaktorka Klári brečela smíchy

Jedno lepší než druhé....
12188

Do divadla chodím ráda a úplně nejradši na komediální představení, které vás rozveselí, ať se děje cokoliv. Tyhle 3 se mi zaryly do paměti a určitě bych na ně neváhala jít znova.

Proč ženy neumí číst v mapách a muži neposlouchají 

Na tohle představení jsme šli s přítelem a mnohé se nám objasnilo. Například to, proč mně vadí, když je sušák blízko televize a mám ho tak v zorném poli a jemu ne. Dle manželů Peasových - autorů knihy, která je předlohou představení, muži vidí kolem sebe asi tolik, jako kdybychom my koukaly na svět trubičkou od toaleťáku. Aha - to vysvětluje mnohé. Takových faktů, které manželé zjistili díky tomu, že procestovali celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie, je v představení nespočet. Za mě 10/10! P.S.: My mapy díky chytrým telefonům už nepotřebujeme, ale jak ty chlapy naučíme naslouchat, to teda nevím. :) 

Caveman

Slavná one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, mě bavila od začátku dokonce. Obdivovala jsem především herecký výkon, protože být sama na jevišti a přes hodinu bavit celý sál, dá zabrat. Stejně tak dá zabrat bavit různé věkové kategorie a to se Cavemanovi daří. Sranda je sledovat i přítomné páry, které při zmínění stereotypů v partnerství přikyvují, jakože "jo tohle je úplně přesný". Já se tedy musím přiznat, že u popisování toho, jak ženy zoufají, že muži nechávají mokrý ručník na posteli, jsme na sebe s přítelem kejvli - ale z opačného důvodu. Jsem to já, které tuhle dle Cavemana ryze mužskou neřest, provádí. 

Sopranistky

Ondřej Sokol se nově stal uměleckým ředitelem Činoherního klubu a jako první uvedl inscenaci Sopranistky. Předem upozorňuji, že s babičkou bych na představení asi nešla, je totiž trošku vulgární. Ale s kamarádkou jsme se bavily na max. Nejvíce mě zaujala Tereza Mašková, která se mimo roli zpěvačky, (kterou zvládá bravurně), objevila i v roli herečky, kterou zvládla se stejnou grácií. Mimo ni můžete vidět na jevišti i Annu Fialovou (v alternaci s Berenikou Suchánkovou), Evu Burešovou, Petru Koskovou, Alenu Hladkou a Martu Dancingerovou. Eskapády nezvedených studentek ve hře Sopranistky prokládájí chytlavé songy od britské skupiny Electric Light Orchestra v podání kapely Sáry Markové Bukovské The Chutes. Což dodává hře pořádný říz.