5 životních lekcí, které vám dává váš pes

Beauty redaktorka Týna má pro vás výběr 5 psích vlastností, ze kterých můžete čerpat každodenní inspiraci i vy.
12568

Psi už odmalička dělají můj svět hezčí a neumím si představit, že by to někdy mělo být jinak. Bez té oddané duše to u mě prostě nejde a i když každý pes oplývá trochu jinými osobnostními rysy, vždycky se od něj můžete něco naučit. 

1. Raduj se z maličkostí 
Ta nakažlivá radost, když se pes plnou rychlostí rozeběhne po louce. Když si lehne do trávy na záda a začne si je drbat nebo to nadšení, když se "servíruje" jídlo. Zdánlivě obyčejné věci. Ale proč si je každý den více neuvědomovat? Je přece úplně jedno, jestli máte na stehnech celulitidu. Vaše nohy plní daleko důležitější a krásnější funkci – můžete se díky nim rozeběhnout kamkoliv se vám zachce. Važme si toho, že máme denně na výběr z milionu jídel, která si můžeme uvařit. A čerstvě posečená trává přece voní tak nádherně! 

2. Vítej svoje nejbližší, jako bys je neviděl rok 
Mám pocit, že vás nikdo doma nepřivítá tak upřímně a radostně, jako váš pes. Dejte najevo svým nejbližším svou lásku třeba právě tím, že neodbydete vítání. Nasaďte vřelý úsměv, obejměte svého přítele nebo kamarádku a řekněte jim, jak moc vám celý den chyběli. Tohle gesto vás nic nestojí a přitom druhému dá tolik!

3. Buď sám sebou
Jeden den si zalezou do kouta, druhý den působí nesmírně šťastně a je jim úplně jedno, co si o nich myslí ostatní. I z tohoto důvodu svoje mazlíčky tak milujeme. Buďte i vy za každých okolností sví, neplňte jen očekávání ostatních a nepřemýšlejte o tom, co si o vás myslí. 

4. Hraj si
A't už si domů pořídíte malé štěně nebo je vašemu psovi 12 let a může si hrát, je šťastný a zdravý. Člověk funguje stejně. Lidská fantazie se potřebuje rozvíjet, tělo vyžaduje pohyb, aby zůstalo co nejdéle v kondici a třeba takové házení s míčem nebo hraní na schovku i když jste dospělí, udělá neuvěřitelně dobře vaší duši, věřte mi. 

5. Odpouštěj
Občas se stane nehoda a já omylem šlápnu svému psovi na nohu nebo ho pokárám za něco, čemu v danou chvíli nerozumí. Zlobí se na mě někdy? Ne, protože nejlepší přítel člověka nezná nic, co by se podobalo uraženosti. Naopak odpouští ve vteřině a udělá cokoliv pro to, aby vše bylo zase v pořádku. Odpouštějte i vy ostatním. Nikdy nevíte, kdy uděláte chybu vy sami a tím pádem budete shovívavost a pochopení potřebovat.