5 způsobů, jak vystylovat interiér podle redaktorky Mariye

Stačí jen několik detailů a budete jako v novém.
12193

Bytový design mám skoro stejně ráda, jako módu. Líbí se mi, že výměnou pár maličkostí zcela proměníte náladu celého pokoje. Tyto dekorační kousky se dají sehnat za dost příznivou cenu, což je, myslím, taky obrovský plus. Když mě to tedy jedou za čas chytne, a musím nutně předělávat obývák nebo ložnici, jdu nakoupit tyto věci...

Polštářky

Nebo přesněji návleky na ně. Mám pocit, že to je čistě holčičí záležitost a chlapi horu dekoračních polštářků nedokážou náležitě ocenit, ale kdo by se jich ptal, že? Kromě toho, kdo si je všechny narve pod sebe při filmovém večeru? Přesně tak, on! Dávám přednost výraznějším kouskům - s potiskem, chlupaté, vyšívané, sametové nebo se střapci. 

Sklo

Ať už barevné, nebo čiré, moc se mi líbí, když je několik zcela odlišných váz nebo nádob pohromadě na jedné polici. Miluju, jak se v nich odráží slunce, a že se dají různě obměňovat. Do každé z nich se dá čas od času naaranžovat po jedné květině nebo světelné řetězy.

Svíčky

Tak bez nich by to u nás doma nešlo. Nemusí být vonné, ale hezký obal je povinností. Taky dávám nejraději hned několik kusů k sobě. Jestli třeba nevíte, čím zaplnit větší konferenční stolek, tak doporučuju na kovový nebo zrcadlový podnos vyskládat tři až pět svíček, hezké zápalky a máte vystaráno.

Knihy

Vím, že jsou na čtení, ale proč je nevyužít i jako dekoraci? Obzvlášť dobře vypadají tituly o módě, výtvarném umění a fotografii. Zaujmou na první pohled, a díky tomu se k nim i vy sama budete mnohem častěji vracet.

Květiny 

Patřím bohužel k lidem, kterým uhynou i kaktusy, Vážně, nepřeháním. Nevím, proč se mi to děje, ale nedokážu nic vypěstovat, ani udržet při životě. Vím, že je hodně protivníků řezaných květů, jenže já si bez nich nedokážu představit život. Byla jsem do nedávna absolutním odpůrcem umělých kytic, ale změnila jsem názor, když jsou totiž vyrobeny precizně a z látky, tak to může vypadat dobře.

Tipy na nákupy: A protože nejsem škrt, podělím se s vámi i o to, kam chodím pro inspiraci a utrácet za doplňky do bytu já - H&M Home, Zara Home, Next Home, E-tabule.cz, Nordicday.cz, Bellarose.cz, Jysk, Bonami.cz, Westwing.cz i Butlers