Be sporty: Jaká je nejoblíbenější a nejefektivnější lekce podle šéfredaktorky Klári?

Není to step ani box...
12103

Když jsem byla mladší závodně jsem tancovala rock and roll v dívčí formaci. Na tréninky jsem chodila ráda a díky nejlepší partě a tomu, že jako velká skupina jdete za jedním cílem, jsem si ani moc neuvědomovala, že se namáhám. Jasně pár kriziček, když neměla trenérka svůj den a drilovala nás jako blázen (zdravím Jani), taky proběhlo, ale pořád to byla zábava. Při nástupu na vejšku už bylo času méně a většina mých vrstevnic a nejlepších kamarádek, se kterýma se vídáme doteď, končila a tak jsem tancování také nechala. 

Od té doby jsem zkoušela různé lekce, chodila s kamarádkou běhat i posilovala doma. Ale nic mě nějak zvlášť neoslovilo. Nedávno jsem si ale řekla, že zase musím začít sportovat. Nejen kvůli povolenému tělu, ale i kvůli zdraví. Bolela mě záda a dobíhaní na tramvaj jsem rozdýchávala 10 minut. Tak jsem si v prosinci pořídila Multisport kartičku a začala navštěvovat různé lekce.

A která mě chytla úplně nejvíce? Trampolínky! První hodina mi utekla jako nic a další den mě bolely svaly, které jsem doteď ani nevěděla, že mám. Neříkám, že se do toho zamilujete všechny. Je to trochu taneční lekce, takže se mi možná líbí, protože je podobná sportu, na který jsem byla léta zvyklá.Každopádně šanci jumpingu určitě dejte. Patří totiž co do počtu spálených kalorií během jedné cvičební lekce k nejúčinnějším. Samozřejmě záleží na intenzitě cvičení, v průměru však spálíte až 1 500 kcal za 60 minut (1 lekce). To je téměř dvojnásobek než například během lekce zumby a až o třetinu více než při H.E.A.T. Během tréninku se zapojuje kromě jiných svalů také hluboké vnitřní svaly v oblasti „core“  i svaly kolem páteře. Hodně také záleží na lektorce, vytipujte si ty, které vám sedí. Zažila jsem i jumping, který byl kvůli lektorce dost nudný, takže jich zkuste vystřídat více a pak zůstaňte u té, která vám sedla. Věřím, že si ho zamilujete jako já.