Beauty tipy šéfredaktorky Valentiny: Co opravdu potřebujete na letní dovolenou?

Nejefektivnější bojovníci proti škodlivému slunci i oteklým očím.
12190

Naposledy jsem vám psala o tom, jakou kosmetiku si beru na dlouhé lety na palubu letadla. Teď jsem ale zpátky v Praze a přicházím s další várkou beauty inspirace! Celé tři týdny v jihovyýchodní Asii jsem pro vás testovala produkty, které jsou ideální na letní dovolenou. Slovním spojením „letní dovolená“ myslím samozřejmě jakoukoli dovolenou, kdy se vydáte za sluncem a teplem. Přiznávám, že já se, jakmile zmizím ze svého obvyklého prostředí, v podstatě vůbec nelíčím. Ale péče, to je moje. Tu nešidím ani v případě, že se nacházím na druhém konci zeměkoule. Velkou část toho, co používám, už s sebou mám během letu, ale do velkého zavazadla ještě nějaké produkty přihodit prostě musím.

Začnu tím, co je téměř synonymem pro „letní“ kosmetiku – opalovacími a poopalovacími krémy. Na Filipínách jsem letos vyzkoušela nejprve trio značky Korres z řady Red Grape – tónovaný krém na obličej proti pigmentovým skvrnám, zpevňující emulzi ve spreji (obojí s SPF 50) a tělovou emulzi po opalování. Díky poctivému používání jsem se ani jednou nepřismahla, a to vzhledem k tomu, že jsem odlítala z Prahy bílá jako stěna, považuji ve vší vážnosti za nezlomný důkaz kvality zmíněných produktů. A určitě taky stojí za zmínku fakt, že emulze na opalování vám dokonce i vynahradí trápení ve fitku. Moje stehna po každodenním nanášení vypadala jako bych dva měsíce vkuse dělala výpady, což chcete. Když jsem ji vyždímala do poslední kapky, přišla na řadu další novinka, na kterou jsem se hodně těšila – ultralehký dvoufázový sprej Vichy s betakarotenem SPF30. Ocenila jsem na něm především nelepivé vodové složení a schopnost opravdu přirozeně zvýraznit opálení a sjednotit tón pleti. Na výlety jsem vždy do tašky přihazovala Vichy osvěžující neviditelný sprej na obličej s termální vodou a SPF 50, jehož aplikace zabere asi tak vteřinu, a vy se tak vyhnete nepříjemným popáleninám. A poslední produkt, který mi nesmí v boji proti spalujícím paprskům chybět, je jednoznačně balzám na rty s ochranou proti slunečnímu záření. Letos jsem si s sebou brala Blistex Ultra SPF 50+, ale skvělou zkušenost mám i s variantou od Kiehl’s.

Sluníčko dává samosebou hodně zabrat i vlasům, takže rada č.1 by měla znít, že důležité je nosit pokrývku hlavy. Já se tím ale sama moc neřídím, takže vám prozradím, jak snadno tenhle svůj prohřešek doháním. Stačí mi k tomu jen dva přípravky: mangový olej pro výživu, regeneraci a UV ochranu a šampon s voskem z ylang-ylang chránící vlasové vlákno před vysušením způsobeným slunečním zářením, obojí od značky Klorane. Šampon jsem používala téměř denně a vlasy nechala volně uschnout. Olej jsem aplikovala po každém mytí a při každém delším pobytu na pláži. Ten mi navíc zpříjemňoval celou dovolenou svou příjemnou vůní.

Protože přesuny do jiných časových pásem často zapříčiní pár počátečních bezesných nocí, měla jsem v kosmetické taštičce i svou další tajnou zbraň v podobě obkladů na oči Dr.Hauschka. V balení najdete jednorázové ampulky, jejichž obsah vylijete na přiložený vatový tamponek, a ten následně rozdělíte na dvě části. Pak už je stačí jen přiložit na zavřená víčka na 10 minut a hotovo. Výtažky světlíku, celíku zlatobýlu, fenyklu a černého čaje napomáhají odstranit únavu, podráždění a pálení víček, stejně tak i otoky.

Ačkoli jsem tento článek začala tím, že se na dovolené nelíčím, každý večer si ráno si i tak obličej důkladně čistím, téměř stejně jako bych měla kompletně udělaný make-up. Ideální velikost produktů na cestování má kolekce Douglas, proto jsem si z ní tentokrát vybrala čisticí pěnu a tonikum (obojí ve velikosti 50 ml) a dvakrát denně důkladně pleť zbavila všech nečistot. A co pak? To stejné jako v letadle!