Co v poslední době zaujalo redaktorku Kláru?

Novinky i dobročinné kampaně ze všech možných odvětví...
12292

#dikymamizaprazdniny

Co si vybavíte, když se řekne dětství a letní prázdniny? Já soustředění s tancováním, výlety a tábory. Zábavu s vrstevníky. Opejkání buřtů a zpívání trempských písniček. Bohužel takový luxus není dopřáván všem dětem. „Z průzkumu mezi maminkami samoživitelkami vyplývá, že skoro polovina z nich si nemůže dovolit poslat děti o letních prázdninách na tábor. Ve většině případů mají téměř celé léto děti doma, takže si musí brát dovolenou, která na letních 9 týdnů nestačí nebo v krajním případě dávají výpověď z práce, aby se mohly o děti postarat,” vysvětluje Dana Pavlousková z neziskové organizace Klub svobodných matek a dodává: „Léto se pak stává pro maminky nevděčné z ekonomických důvodů, ale především dětem je těžké vysvětlit, proč všichni jejich kamarádi a spolužáci na tábor jedou, a oni ne.” Proto Bonami.cz spouští kampaň #dikymamizaprazdniny, ve které si můžete koupit virtuální tábornické potřeby už od 20 Kč. Výtěžek půjde právě organizaci Klub svobodných matek, která peníze přidělí samoživitelkám, které si nemohou dovolit poslat své děti na tábor. Kampaň končí symbolicky na Den dětí v sobotu 1. června.

Bezobalové dobrůtky

Nebudeme si nic nalhávat, každý jsme někdy líný a dost se nám hodí objednat si nákup až domů. V tomhle pochmurném počasí já osobně dost spoléhám na Kosik.cz, a tak mě ohromně potěšilo, že do bezobalové sekce, kde si můžete koupit rýži, těstoviny a všechny běžné potraviny, přibyla biopekárna Zemanka, Country Life  a Mamacoffee. Potraviny vám budou doručeny v jednodruhovém papírovém pytlíku (polepka je ze stejného materiálu jako pytlík a místo lepidla je použit škrob, aby bylo možné celý obal znovu recyklovat). Díky bezobalové sekci se na Košík.cz od poloviny ledna prodalo už 10 tun bezobalových potravin na váhu a ušetřilo se tak až 30 000 plastových obalů, ve kterých se jinak prodávají. Pokud to tak půjde dál, podaří se za rok ušetřit skoro 700 kg plastového odpadu, jehož spálením by se do ovzduší uvolnily čtyři tuny CO2.

Nová hudební appka

A poslední novinkou, která mě baví je nová hudební služba YouTube Music. Písničky z YouTube tak můžete poslouchat a sledovat bez přerušování reklamami, na pozadí a v neposlední řadě stahovat do offline režimu. Hodí se i když vám hraje v hlavě písnička a vy netušíte, jak se jmenuje, ale nutně to potřebujete zjistit. V takovém případě stačí napsat do funkce Chytré vyhledávání pár slov z písničky a ona vám ji najde. YouTube Music verzi podporovanou reklamami si můžete užívat zcela bezplatně. Verzi YouTube Music Premium pořídíte za 149 Kč za měsíc. Nově je spuštěna také služba YouTube Premium, která vám umožní sledovat bez reklam celý obsah platformy YouTube, nejen hudbu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MTaS7JLacsM&feature=youtu.be