Reklama

Colours of Ostrava z pohledu redaktorky Týny

Prostě super fesťák plný obrovského množství zážitků
Reklama
12448

Nejsem fesťákový typ člověka. Zažila jsem jich pár ve svých teenage letech, kdy jsem na ně jezdila na punkáče – do stanu, s vlhčenými ubrousky a s vodní dýmkou. Teď už mám ráda nějaký ten svůj komfort v podobě čisté postele a soukromé sprchy a po tom, co jsem zažila už podruhé Colours of Ostrava, kladu na festivaly vysoké nároky a vlastně na žádné jiné už nejezdím.


Colours je totiž podle mě nejlepší festival v Česku hned z několika důvodů. Industriální prostory, kde se festival odehrává mě zkrátka fascinuje, co se týče jídla, tak nevíte, kam dřív zajít, módní a makeupové kreace návštěvníků jsou prostě boží a line-up patří také mezi ty nejnadupanější. Vždycky mám nejdříve pocit, že téměř nikoho z interpretů neznám, ale nakonec se ukáže, že znám většinu a vlastně je i ráda poslouchám. Nenudíte se tady prostě ani minutu, i díky nejrůznějším přednáškám, workshopům, speciálním zónám… Děje se tady asi tak milion věcí najednou a je to skvělé, i když trochu vyčerpávající.Jak vypadal sobotní, tedy poslední den na Colours?
Část našeho JOY týmu už odjela a já jsem tady zůstala s naší online redaktorkou Péťou. Ani jedna z nás si nepotrpí na tom, abychom stály v kotli a brodily se davy lidí, tak jsme to pojaly po svém – na pohodičku. Na pokoji jsme se upravily a já si vytvořila na mě celkem odvážný makeup plný barev. Běžně jsem zastánce nude odstínů, mám ráda hodně bronzeru a hodně řasenky, ale tím většinou končím. Makeup jako takový mě ale samozřejmě strašně baví, tak jsem si řekla, že se trochu odvážu a sáhnu po barevných linkách, modré řasence, oranžovorůžovém rozjasňovači, který už pravděpodobně nikdy jindy nepoužiju a vyřádím se. Když jsme měly s Péťou hotovo, přesunuly jsme se do areálu.

 

Naše první kroky vedly samozřejmě do JOY zóny, kde jsme okamžitě využily naše makeup artistky z Annabelle Minerals a nechaly si nalepit třpytivé kamínky nad obočí. Potom jsme si nechaly trochu osvěžit naše účesy od úžasných NIVEA holek a vyrazily se procházet po areálu. Na Colours vám totiž opravdu stačí se jen tak procházet a nasávat tu pohodovou atmosféru, která na vás dýchá na každém kroku. Mně nejvíc bavilo hledat ty nejvýraznější outfity, líčení a účesy a pak taky samozřejmě přemýšlení o tom, jakou příchuť donutu si dám, haha. Daly jsme si pár drinků a občas se zastavily u nějaké stage, kde jsme si vychutnávaly hudbu přesně tak, jak máme rády – z povzdálí, bez mačkání se a s pocitem, že můžeme volně dýchat.

Vrcholem večera byli britští The Cure, kteří byli samozřejmě skvělí a přišli na ně snad úplně všichni z celého areálu. Publiku předávali skvělou energii a já je budu určitě poslouchat dál, abych si připomněla tuhle neopakovatelnou letní atmosféru.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama