Reklama

Coulours of Ostrava: Jaký byl první den pohledem šéfredaktorky Valentiny?

Došlo i na slzy!
Reklama
12444

Konečně jsem zpátky. Colours jsou moje srdeční záležitost. Jezdím sem už dlouhá léta, jen loňský ročník jsem vynechala. A to ale jen z jediného omluvitelného důvodu – vdávala jsem se! Ostravský festival je pro mě jedinečný svou atmosférou, prostředím areálu, hudebním programem a doprovodnými aktivitami. Letos jsem (naštěstí) žádnou řádnou výmluvu neměla, takže tady mě máte!

Stejně skvělá jako festival mi ovšem přijde i Ostrava jako taková. Je to město plné kontrastů, které mě vážně baví. Lidé jsou tu milí, rádi se smějí... a ty místní podniky? Praha může závidět. Jedním z nich je například Hogo Fogo bistro. Vychvalují ho opravdu všichni, takže bylo jasné, kam budou směřovat mé první kroky, jakmile vystoupím po čtyřhodinnové cestě z vlaku. A ti „všichni“ opravdu nelhali. Hummus s grilovaným halloumi, olivami, zeleninou a opečeným pita chlebem byl opravdu bezkonkurenční. Stejně tak jako domácí matcha limonáda. Když jsem navíc viděla, jaké k vedlejšímu stolu nesla obsluha burgery, zalitovala jsem, že nemám víc žaludků. Vím jistě, že jsem tu nebyla naposled, a troufám si říct, že tahle ostravská restaurace stojí i za samostatný výlet.

 

Po gastronomické vsuvce už ale nebylo na co čekat a jelo se do oblasti Dolních Vítkovic, kde se Colours konají. S redaktorkou publicistiky Klárou jsme neváhaly ani minutu a vydaly jsme se hned do naší JOY zone (#JOYzone2019), protože už cestou jsme si obě vyhledávaly na Pinterestu inspirace na účesy, které nám pak kadeřnice s vlasovými produkty Nivea vykouzlily. Výsledek stál za to, co myslíte?

S festivalovými účesy jsme se vydaly za tím, co je přece jen na Colours hlavní – a to za hudbou. Jako první jsme si v programu zakroužkovaly MØ. Koncert dánské zpěvačky jsem na stejném místě, ač na menší stage, zažila už před pěti lety, kdy publikum pořádně roztancovala. Letos mi její show přišla o něco méně energická, ale tenhle pocit možná vyvolal také fakt, že už její novější hity moc neznám.

 


Skupina, na kterou jsem se ale těšila ze všech nejvíc, byla jednoznačně Florence + The Machine. S jejich písničkami mám spojené určitá životní období, což způsobilo, že ve chvíli, kdy jsem uslyšela You’ve got the Love naživo, jsem měla co dělat, abych zamáčkla slzu. Florence Welch je divoženka v tom nejlepším slova smylu a úplně si mě svým vystoupením omotala okolo prstu. Její silný hlas, svobodné pohyby a éterický vzhled na pódiu fungují na jedničku, a diváci na Colours to dokázali náležitě ocenit, mě nevyjímaje. A to jsem opravdu neměla malá očekávání. Proto už po prvním dnu musím Colours 2019 hodnotit jako opravdu vydařený ročník!

 

Foto: Facebook Colours of Ostrava 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama