Dárky, kterými určitě potěšíte svou těhotnou kamarádku

Redaktorka Týna, která je momentálně na mateřské dovolené, pro vás má pár tipů na praktické dárky, ze kterých bude mít vaše kamarádka opravdu radost.
12996

Z kosmetických tipů se pomalu přesouvám i na baby tipy. I když je pro vás možná dětské téma ještě na hony vzdálené, máte okolo sebe třeba těhotnou kamarádku, kterou chcete něčím obdarovat a nerada byste utratila peníze za něco, co bude jen ležet ladem bez užitku. A protože jste zatím mezi všemi těmi oblečky a dudlíky nováčkem, tápete. Tady se s vámi podělím o věci, které jsem využila já, jakožto čerstvá máma dvouměsíční holčičky. Třeba pro vás budou inspirací.

Pyžámka

Oblečení patří mezi nejoblíbenější dárečky, které se nosí do porodnice nebo na návštěvy. Moje rada zní: kupte radši větší velikost (třeba 62–68) a pokud sáhnete po bodýčku, zkuste se zaměřit na ty zcela rozepínací, které se nemusí malým miminkům přetahovat přes hlavu. Naprosto cool a kvalitní pyžámka s rozepínáním na zip prodávají v Lindexu. Já jsem za ně teď utratila spoustu peněz, ale nedám na ně dopustit.

Odsávačka

Tohle je dárek, který možná není úplně sexy a také jde o trochu finančně náročnější věc, ale pokud se na ni složíte třeba v několika lidech, uvidíte, že tuhle vychytávku ocení každá máma, co plánuje kojit. Já mám doma elektrickou odsávačku Philips Avent Natural a můžu ji doporučit všema deseti. Manipulace s ní je pohodlná, jednoduchá a maximálně praktická. V této sadě (odkaz: https://www.philips.cz/c-p/SCD292_31/avent-sada-elektricke-odsavacky) najdete úplně všechno, co je třeba k vytvoření zásob mléka na dobu, kdy si budu chtít dát třeba trochu víc prosecca nebo až se mi bude hodit, aby miminko nakrmil někdo jiný než já a já tak získala víc času třeba na celodenní nakupování s kamarádkou nebo večer ve dvou. Vytvořit si čas sama na sebe je podle mě extrémně důležité a odsávačka k tomu zkrátka dopomůže.

Péřová zavinovačka

Novorozenci se cítí nejbezpečněji v prostředí, které jim připomíná dobu, kdy byli ještě v bříšku. To znamená, že se jim líbí v teple, spíše v temném prostředí a především v těsném prostorou. Zavinovačky, které jim zabrání v pohybu jim tak zařídí klidný a co nejdelší spánek a to je vlastně ten největší dárek, který můžete novopečené mamince dát. Já jsem pořídila zavinovačku od Evy Kiedroňové, která se specializuje na správnou manipulaci s dítětem v souladu s jeho psychomotorickým vývojem. Zavinovačka je naplněná husím peřím, takže se dá krásně naducat a není v ní horko ani zima. Já sama, kdybych se do ní vešla, tak v ní spím. Koupíte tady.

Wildmoon šátek

Nosit dítě v šátku už dávno není v naší společnosti považováno za divné (aspoň doufám). Takže jestli víte, že vaše kamarádka je šátkování nakloněná, zabruste do eshopu wildmoon.cz. Tam asi neuděláte chybu mimochodem ničím, co pořídíte. Je to jeden z nejkrásnějších eshopů s nejlepším mottem: pro divoké děti a rozuchané matky. Já tam sáhla po šátku, který se nemusí složitě vázat a hlavně je jednoduchý svým designem - bílý s černými proužky.

Dudlíky Bibbs

Stylové dudlíky Bibs se staly hitem Instagramu. Vynikají minimalistickým skandinávským designem, takže ho ocení maminky, které se chtějí vyhnout křiklavým barvám a přeplácaným prvkům. Vyrobeny jsou z přírodního kaučuku a jejich kulatý tvar přirozeně podporuje sací reflex. Koupíte je v různých dětských obchodech, třeba tady. 

Jestli vás zajímá víc, sledujte můj profil na Instagramu @kristyna.rabinakova a třeba mi napište, budu moc ráda.