Reklama

Díky čemu zvládá šéfredaktorka Klára karanténu v pohodě?

Náladu jí zvedají knížky i vychytávky na smartphone!
Reklama
12917

Patřím k těm šťastným, kteří nejsou v první linii, a tak mohou pracovat z domova. Takže mým největším problémem je dezinfikování všeho po příchodu z nákupu a zahánění dlouhých chvil o víkendech, protože zůstávám doma a chodím jen na balkon a na nákupy sobě a seniorům v okolí. Snažím se tak pomoci lidem v první linii, kteří to mají o dost těžší. A co mi tohle období usnadňuje?

 

1. Seriály

 

Těch jsem za poslední dobu zkoukla opravdu hodně a od jakých jsem se nemohla odtrhnout? Moc mě bavil What if na Netflixu, kde hraje moje milovaná „Bridget Jones“ jen asi o 50 kg lehčí. Super jsou také Nepohádky či Malý Sheldon na HBO GO. A teď se chystám na největší bizár – Tiger King, který má větší sledovanost než Stranger things. Je to reálný příběh o chovateli tygrů, který si objednal vraždu ochránkyně zvířat, za což šel do vězení, Trump ovšem uvažuje o udělení milosti… Zní to opravdu hooodně kontroverzně, ale v USA je to takový hit, že podle Tygřího krále udělali už i filtry na Snap chatu. Tak uvidíme!

 

2. Online „deskovky“ s kamarády

 

Moji přátelé a naše společné herní večery mi chybí úplně maximálně. A tak zkoušíme najít různé řešení, jak v nich na dálku pokračovat. Zkoušeli jsme hrát Česko přes videocall, ale všechno se sekalo, když nás bylo připojených do videokonference více než 10 a bylo to zdlouhavé. A tak jsme našli super alternativu: Skribbl.io. Jde o takové online „Aktivity“, kdy kreslíte kamarádům dané slovo a oni hádají podle počtu písmen, co by to tak mohlo být. Zabavilo nás to na hoooodně dlouho! Obzvlášť kvůli jednomu kamarádovi, jehož párek v rohlíku vypadat jako brontosaurus.

 

 

3. Omyvatelná ochrana smartphonu

 

Můj iPhone mi aktuálně slouží jako seznam na nákup, bezkontaktní karta a především jako zábava na doma. Což by mohl být při nedostatečné dezinfekci problém, protože prý na našich telefonech je více bakterií než na záchodovém prkénku. No … Tahle informace mě donutila začít ho opravdu důkladně dezinfikovat.  A tak jsem teď ještě více než kdy dříve vděčná za 100% ochranu Panzer Glass, díky niž je nejen nerozbitný, ale také smartphone můžu lépe čistit. Kryt vždy sundám a celý ho opláchnu, díky čemuž mám jistotu, že na něm nezůstane žádná nečistota a ochranné sklo dezinfikuji pomocí nového dezinfekčního přípravku přímo na smarphony PanzerGlass SPRAY Twice A DayTM. (249 kč) Dánská společnost aktuálně rozšířila i svou nabídku krytů ClearCase o nový model Black Edition. Ten přináší ještě vyšší odolnost zejména v rozích krytu, které jsou vystavovány pádům nejčastěji. Zadní strana je tvořena sklem PanzerGlass tvrdosti 9H, které dokonale chrání telefon a přitom nezakrývá design samotného zařízení. Na což si my jablíčkáři dost potrpíme. A taky je to konečně první kryt, který nikdy nezežloutne!

 

4. Knížky

 

Aktuálně čtu DobroDruhům od Terezky Ramba Voříškové, což je originální cestopis. Psaný spíše deníkovými uměleckými zápisky. Cestuji tak alespoň v myšlenkách a musím říct, že mě její příběhy často dojímají k slzám. Stejně jako například Maruška Doležalová patří k herečkám, které mají opravdu velký talent a rozhodně se jejich knihy neprodávají jen kvůli známému jménu. K dalším knížkám, které jsem dočetla během karantény patří například poslední díl mé milované série Milénium: Dívka, která musí zemřít. Pokud jste nečetli, doporučuji. A pokud se věnujete domácím pracím klidně si k tomu části pouštějte jako audioknihy. Já takto natřela dvoje dveře. S aplikací Audiolibrix je to easy peasy!

 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama