Filmový maraton: TOP 5 filmů s Audrey Hepburn podle redaktorky Mariye

Když se film spojí s módou a dokonalou herečkou, vznikne mistrovské dílo
12287

Toto chladné období mě přímo vyzývá k tomu, abych se každý večer zachumlala do teplé deky, nalila si horký čaj a oprášila svou sbírku filmů. Jednou z nejobdivovanějších a mnou nejmilovanějších hereček je Audrey Hepburn. Letos by oslavila své devadesátiny, a já jsem se rozhodla průběžně zkouknout všechny filmy s ní v hlavní roli. 

Podle mě byla absolutně dokonalá. Nádherná tvář, postava (i když byla důsledkem nouze během války), její dobrota a lidskost, v neposlední řadě styl a vrozený šarm. Nemá chybu v žádném snímku, ale následující pětice patří k mým nejoblíbenějším. Takže si připravte popcorn a pojďte do toho se mnou. 

Sabrina

Dva bohatí bratři, ze kterých je jeden poněkud nudný, upjatý, ale velmi chytrý, dravý a úspěšný podnikatel. Druhý je milovník života, vína a žen, prostopášný, zábavný flákač. A pak je tu dívka Sabrina, dcera správce vozového parku, která své mládí tráví sněním o okouzlujícím svůdníkovi a životě v tom velkém nádherném domě, kam má přístup jen díky otci. Romantický příběh s nečekaným koncem a úžasnými kostýmy. Mimochodem právě tento film odstartoval celoživotní spolupráci a přátelství začínající herečky s návrhářem Hubertem de Givenchy.

Funny Face

Paříž, módní časopis a úžasné modely. Už jen to by mělo nalákat fashion nadšence. Zábavná historka, jak se z intelektuálky stane módní hvězda. K tomu přidejte spoustu tance, zpěvu a Freda Astaira v hlavní mužské roli. Božský film.

Snídaně u Tiffanyho

Ikonický snímek! Neznám nikoho, kdo by ho alespoň jednou neviděl. Každá scéna, každý dialog a každý look jsou fenomenální. Můžu chaotický a částečně smutný život Holly Golightly přehrávat znovu a znovu.

Prázdniny v Římě

Tento film mi částečně vzal iluze a vysvětluje, proč rozhodně NEchceš být princeznou. Jeden den mladé následnice trůnu Anny, která alespoň 24 hodin může být někým jiným, normálním bez zákazu a závazků. Už jen to, jak v něm Audrey nosí bílou košili a midi sukni stojí za shlédnutí. 

Jak ukrást Venuši

Šedesátky v celé jejich kráse. Co model, to umělecké dílo. Tato kriminální a romantická komedie není úplně známá, ale je úžasná. Taková trochu naivní oddechovka, která zaručeně zlepší náladu.

Jaké filmy s Audrey Hepburn máte nejradši vy?