Hra o trůny: Jaké teorie o ukončení příběhu zaujaly redaktorku Kláru?

Snad bude knižní konec promyšlenější...
12333
Spoiler alert: Fenomem HBO Hra o trůny je vytvořen na motivy knižní série George R.R. Martina a jak jistě víte, poslední série knížky předběhly, takže už neměly předlohu v psané formě. Spisovatel na svém osobním blogu naznačil, že jeho konec bude jiný než ten scénáristů z HBO. 
 
"Jak to celé skončí ptají se mě lidi? Bude konec stejný? No bude i nebude...", píše Martin ve svém online deníku. No na jeho závěr si ještě asi pár let počkáme, ale fanoušci nelení a o teorie tak není nouze. Tady jsou moje nejoblíbenější.
 
 1. Bran jako Night King
  Aby Hodor nezemřel nadarmo, bylo by dobré, aby k zabití Nočního krále Bran využil své schopnosti Tříoké vrány a převtělování. Ve chvíli, kdy by k němu Night King kráčel, by se do něj převtělil a zabil tak sám sebe a zároveň nočního krále. Dany by pochopila, že právoplatným nástupcem trůnu je Jon a nechala by ho vládnout, čekala by s ním totiž dítě a měla jistotu, že po Jonovi bude vládnout jejich potomek. 
 2. Arya a její schopnosti
  Tady se vracíme do předposledního dílu, kdy Jaime běží za Cersei. Místo Eurona u vody potká Aryu. Ta se k němu přiblíží jako ninja, což víme, když si jí nevšimla ani tlupa nemrtvých okolo Night Kinga, že umí a usekne králokatovi hlavu. No a aby jí taky ty schopnosti nabyté v Braavosu k něčemu byly, odřízne Jamiemu obličej a bude se za něj vydávat. Jako muž, který Cersei nikdy nepřestal milovat, se k ní úplně s klidem přiblíží, obejme ji a zabije ji. Pak si sundá masku Jamieho a nekompromisně pronese: „Nejen Lannisterové vždy platí své dluhy.“ Tak se zbaví Cersie, kvůli které se Dany zbláznila. Ta se uklidní a nechá Jona vládnout.
 3. Bran měl vidění
  V téhle teorii se vracíme úplně na začátek, kdy Jamie shodí Brana z věže. Bran upadne do snu a díky svým schopnostem uvidí budoucnost - tedy všechny díly, které jsme po jeho pádu viděli, byly jen sen. Řekne všem, že pokud hned nezačnou bojovat proti bílým chodcům a vyrávět meče z dračího skla, umře nespočet lidí. Lidstvo se na boj začne připravovat a porazí nemrtvé. Na trůn neusedne nikdo, vznikne tak 7 nezávislých království.
 4. Night King vládne všemu
  Konec, ve který milovníci drsných dějovým linek Martina doufali, je asi patrný už z názvu. Night King zabije Brana, postupně promění všechny v nemrtvé (naše oblíbené postavy tak budou mít modré oči), usedne na trůn a bude vládnout své zmrzlé říši.

  Jaká teorie se vám zamlouvá? Nebo máte svoji? Podělte s námi o ní do komentářů, nemůžeme se dočkat!