Reklama

Jak si netradičně vyzdobit zeď podle redaktorky Klári?

Lisované květiny a další DIY dekorace...
Reklama
12466

Aktuálně zařizujeme byt, takže trávím většinu volného času na Pinterestu a zkoumám různé typy dekorací. Chceme mít bydlení i trošku originální, a tak si některé věci vyrábíme sami. Například sezení na balkon z palet – to je ale spíše přítelova záležitost. Já jsem na ty drobnější věci. Jako jsou například….

Vylisované květiny v rámech

To mi přijde jako mega cool dekorace a zároveň to může být i vzpomínka na výročí nebo den, kdy vám někdo dal krásnou květinu. Jak je ale správně vylisovat? Nejlépe se to jde s plochými květy, ale pokud se rozhodnete lisovat růže, pivoňky nebo jiné květiny s mohutnějším květem, je lepší následující postup: Opatrně rozeberte květinu na okvětní plátky, stonek a listy. Před lisováním stačí jednotlivé části poskládat na papír vedle sebe. Až budou vylisované, opět je sestavíte. Položte je na papír, papírem i přikrejte a vložte do co nejtlustší knížky. Po měsíci budou květiny vylisované a vy je už jen přendáte do rámečku třeba z H&M Home.

DIY poličky na provázku

Tohle je ta nejvíc easy po domácku udělaná věc, která vypadá naprosto skvěle. Asi ani netřeba popisovat, že stačí do prkýnka vyvrtat dírky, do nich dát provázek a zavěsit. Na poličku pak můžete umístit třeba kaktusy, které se teď vrátily do módy!

Boho dekorace

Tak ma tyhle kousky si já sama netroufám, pokud vy ano, můžete si zajít na makramé kurz například do Dreamy.be, stojí 1 700, ale dekoraci a znalosti, které si odnesete jsou k nezaplacení. Já mám z Dreamy.be lapač snů, který mi zdobí ložnici a do obýváku jsem si vybrala boho dekorace z Fler.cz, kde najdete kousky různých barev a typů.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama