Jak zkrotit nepoddajné vlasy podle redaktorky Týny

Mít vlnité a tvrdé vlasy je těžký úděl. Ale i ten se dá obrátit ve výhru.
12816

Vždy se říká, že holka, která má rovné a jemné vlasy, chce mít vlnité a pevné, zatímco kudrnatá slečna touží po rovných a uhlazených pramenech. Na mě popravdě nikdy tento stereotyp neplatil. Odmalička jsem měla vlasy doslova jako žíně. Nepoddajné tmavé kadeře, které si žily svůj vlastní život. Jednou jsem se ráno probudila s divokým afrem, které nešlo rozčesat, jindy byly vlasy rovnější a dalo se s nimi alespoň na pár hodin něco udělat.

Během let jsem se smířila s tím, že prostě vždy budu tak trochu Racochejl. Ale stejně tak jsem se během těchto let naučila, jak s touhle divokou hřívou pracovat. A protože vím, že nejsem jediná, kdo se svými vlasy bojuje, rozhodla jsem se s vámi podělit o svoji péči, kterou mám vyzkoušenou a opravdu funguje.

Tak jdeme na to...

Wet Look

Vlasy si myji zhruba jednou za tři dny. Dříve se mi docela rychle mastily, ale od té doby, co jsem změnila produkty a začala být dlouhodobě věrná pár vyvoleným, je to mnohem lepší. S kadeřnicí jsem vše do hloubky probrala a dozvěděla se, že přestože mám vlasy silné a stále relativně pružné, chybí jim proteiny a jsou zatížené minerály. To znamená, že jsou přesušené a vypadají unaveně.

Hodně mi pomohlo, že jsem začala používat výhradně přípravky bez parabenů a silikonů. Zatím nejlepší „háro“ mám po přípravcích TRESemmé. Používám jejich řadu Botanique Nourish & Replenish, která je určená pro suché vlasy. Na prsty nanesu trochu šamponu, smíchám s vodou, pořádně promasíruji pokožku hlavy a opláchnu. Když vím, že mám vlasy u hlavy mastnější, klidně proceduru zopakuji. Při masáži hlavy je ale důležité „nedrhnout“ pokožku nehty, ale používat celá bříška prstů. Jinak se podráždí kořínek vlasu. Pak do celé délky nanesu kondicionér. Spíše ale než na vlasy u hlavy se soustředím na konečky. Počkám pár minut a zase opláchnu.

Poté vlasy lehce vysuším ručníkem, opět si ale dávám pozor, abych je zbytečně moc necuchala. Do vlhkých loken nastříkám kouzelnou kúru od Paul Mitchell Super Strong Liquid Treatment, která pomáhá vlasy zacelit a krásně je regeneruje. Lehce promačkám a do konečků ještě aplikuji kapku oleje. Můj osobní favorit je Matrix Oil Wonders Amazonian Murumuru pro vlnité kadeře.

Až do sucha!

A teď přichází hlavní a nedůležitější část. Foukání je totiž docela věda, i když se to tak na první pohled nemusí jevit. Vlasy mám v tuto chvíli ošetřené a vyživené. Přidám k hlavě trochu tužidla, které mám ze stejné řady jako šampon a kondicionér.

K vyfoukání pak používám vysoušeč Dyson Supersonic. Je neskutečně tichý, lehký a jeho výkon neuvěřitelný. Často mám pocit, že mi fén, byť se snažím důkladně zpracovat jednotlivé prameny, vše rozfouká všude okolo a celou hlavu mám stejně zase rozčepýřenou. Od té doby, co mám ale tenhle zázrak, nic takového nehrozí. Dyson má totiž širokou trysku, která vzduch směřuje přesně tam, kam je potřeba. Vlasy mám pak opravdu uhlazené a lesklé. Jen je potřeba myslet na to, abyste při vysoušení fén vedl směrem ke konečkům zhruba v úhlu 45 stupňů. Jen díky tomu se vlas opravdu dobře zafixuje a nebude se třepit. Konce následně trochu zatočím pomocí kulatého kartáče, přelakuji a hotovo!

Vlasy mi zůstanou až do dalšího mytí pěkně vzdušné, postupně se lehce zvlní (tomu prostě nelze poručit), ale zůstanou uhlazené a lesklé.

Co víc si přát?

A na závěr pár osobních tipů:

  1. Mít dokonalou ofinu zabere dost práce. Té své proto věnuji extra péči. Je potřeba ji mýt každý den a důkladně vyfoukat a zafixovat lakem. Co se týká střihu, je dobré si ji nechat zastříhávat do obloučku, nikoliv rovně. Vypadá přirozeněji.
  2. Výše jsem zmínila zatížení vlasů minerály. Čas od času je dobré aplikovat kúru Malibu C, která vás zbaví všech nechtěných chemickým a minerálních nánosů a vrátím kadeřím ztracenou rovnováhu.
  3. Vím, že to bude zní jako klišé, ale opravdu si pravidelně zastřihávejte konečky. Vlasy se vám díky tomu vyživí do celé délky a, světe div se, budou vám i rychleji růst.