JOY na Colours of Ostrava: DAY 2

Jaký byl druhý den festivalu očima redaktorky Týny?
8841

Druhý den na fesťáku byl o něco pestřejší než ten první, protože jsme nebyly unavené z celkem náročného cestování a já jsem si ho užila ještě víc než den předchozí. Celé dopoledne jsme načerpávaly síly v Hotelu Golf v Šilheřovicích, kde jsme ubytované, abychom byly na odpoledne a hlavně večer co nejvíce fresh. 

Potom nás chytla neovladatelná chuť na sladké a protože jsme dostaly doporučení na vyhlášené doughnuty, rozhodování bylo rychlé – tam musíme. Takže jestli se někdy budete pohybovat okolo Ostravy, určitě zajděte do Just Donut. Já jsem si dala ještě teplý doughnut s malinovou polevou a řeknu vám, že to bylo něco pro moje gurmet srdce. Ach. Dnes pro změnu vyrazíme na cupcaky, ale o tom vám zítra napíše stylistka Mája, která je tu s námi také. 

Potom jsme už chvátaly tam, kvůli čemu jsme v Ostravě – na Colours of Ostrava. Nemohlo nám totiž uniknout vystoupení tří kluků, o kterých jsme v JOY už psaly – Noisy Pots. Jejich vystoupení bylo jedním slovem úžasné a za mě zatím číslo 1 z celého festivalu. Jejich taneční rytmy ve spojení s hraním na rendlíčky, hrnce a třeba bubnování na plastové kýble – dokonalost – a podle reakcí publika soudím, že jsem nebyla sama, kdo si tenhle koncert opravdu užil. 

Areál Vítkovic je opravdu obrovský, takže jsme se snažily si ho s holkama projít celý, abychom okoukly všechny stánky a získaly přehled o tom, co se kde nachází. Samozřejmě jsem neodolala a koupila jsem si krásnou květinovou čelenku, na kterou se těším, až si ji dnes zapletu do vlasů.

Nevím jak vy, ale já jsem spontánní člověk, co se rád rozhoduje z vteřiny na vteřinu, takže nepotřebuji plán. Festival si užívám podle momentální nálady, zastavím se tam, kde se mi to zrovna v tu chvíli líbí a když mě to přestane bavit, prostě se přesunu jinam. A přesně tak jsem prožila páteční den. 

Zaujala mě zpěvačka Aurora. Devatenáctiletá křehká víla s emotivním hlasem uvedla do zvláštní nálady všechny, kteří stáli v blízkosti “její” stage. Byla opravdu skvělá a už se těším, až si ji znovu pustím na Spotify, až budu někde sedět sama v přírodě a budu jen tak přemýšlet o všem a o ničem. Mezi tahouny pátečního večera patřila také skupina Kiasmos a Of Monsters and Men a jednohlasně za redakci říkáme, že ani ti nás nezklamali. Rozpohybovali nás a donutili vydržet až do pozdních nočních hodin. Jsme vyčerpané, ale jedeme dál! A těšíme se. 

Foto: Colours of Ostrava, fotograf Mathyas Theuer

Celou redakci také těší, že v naší JOY Zone je pořád plno, ale zároveň se netvoří nepříjemné fronty. Holky z Gosh Cosmetics jsou opravdu šikovné a návštěvnice od nich odcházejí jako skutečné kočky s dokonalým make-upem. Úspěšné jsou také oba fotokoutky značky Signal i Answear.cz – o originální vzpomínku tak nebudete mít nouzi, když se na nás přijdete podívat. A jestli jste si nestihly upravit nehty, postará se vám o ně pracovnice značky Oriflame