Kam vyrazit na víkend podle redaktorky Petry

Víkendové útěky z města, to je moje...
12090

Miluju, když si můžu zabalit jen to nejdůležitější, nechat starosti všedních dní v Praze a vyrazit pryč z města.

Tyhle volné dny si náramně užívám a doporučuju je všem, kdo nemají čas na pořádnou dovolenou nebo je jejich dovolená v nedohlednu. Po takovém "off" víkendu se totiž budete cítit naprosto božsky.

A je úplně jedno, jestli pojedete sami nebo s někým. Musím se přiznat, že jsem ten typ, který nemá problém cestovat sám a dokonce si to dost užívám. Už jste někdy někam zkusili vyrazit sami? Že ne? Pak to určitě vyzkoušejte. Je to jedna z nejlepších věcí, které pro sebe můžete udělat. Čas, který totiž strávíte jen sami se sebou, pro vás bude v mnohém velkým přínosem. Vyčistíte si hlavu, budete mít čas přemýšlet a vrátíte se... prostě fresh!

A kam tedy vyrazit, pokud se rozhodnete pro víkendovou dovolenou? Mám pro vás tři osobní tipy. Jsou to místa, kde se ráda vracím a kde vím, že mě nikdy nezklamou. 

1. Resort Svatá Kateřina. Tohle místo je malým rájem uprostřed lesů. Celý víkend můžete strávit v županu a užívat si všemožné procedury, nebo naopak, můžete čas v Kateřině využít aktivně - jezdit na koních, chodit na procházky, běhat, cvičit. Program je jen a jen na vás. Navíc skvěle vaří a mají výborné víno - doporučuju vyzkoušet bílé víno Green. A p.s.: Na pokojích nejsou televize a signál tam taky není úplně ideální - takže top místo pro on-line detox!

2. Vinařství U Kapličky. Pokud milujete víno, jídlo, krásnou přírodu, chcete si užít wellness a nekonečné procházky vinicemi -  Vinařství U Kapličky je jasná volba. Určitě doporučuju zjistit si, kdy mají na programu tematické košty - to je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Živá kapela, všude plno perfektního jídla ( pro tenhle víkend určitě zapomeňte na dietu ) a báječná atmosféra vám ani na chvilku nedovolí pochybovat o tom, že jste si vybrali správně.

3. A na konec to nejlepší. Moje srdcovka. Víkend v Římě. Znáte to, když někam přijedete ( nikdy dřív jste tam nebyli ) a najednou máte pocit, že jste zkrátka doma? Tak přesně tohle mám já v Římě. Miluju každou uličku, každý detail, atmosféru, mentalitu tamnějších lidí... Zkrátka miluju v Římě naprosto VŠE a vracím se tam pokaždé, když mi to čas dovolí. A jestli to není nuda? Ne, nuda je to poslední, co by vám v Římě mohlo hrozit. Řím je totiž pokaždé jiný. Pokaždé jiný a přesto pokaždé dokonalejší než si ho pamatujete naposled. Řím je pro mě prostě láska!

Extra tip - pokud se rozhodnete pro cestu do Říma autem, doporučuju si cestu rozdělit na dvě části a přenocovat u jezera Como. Cesta se vám nebude zdát nekonečná a Como je fakt krásná destinace.