Krabičková dieta redaktorky Verči | Velké finále

Konec dobrý, všechno dobré. Dá se to říct i o závěrečném týdnu s krabičkovou dietou a finálním vážení?
12175

Nebudu vás napínat - dá. I když, jestli jste četli mé předchozí blogy o měsíci “na krabičkách”, už víte, že to nebyly jen okamžiky zalité sluncem. Někdy jsem se trápila, občas selhala, víc než hlad přemáhala svou hlavu a špatné stravovací návyky… ale i tak chci říct, že to byl měsíc příjemný. Naučila jsem se, že když si dám dopoledne svačinu, nepřiberu hned deset kilo. Naopak, uchrání mě to od vlčího hladu a nutnosti sníst pak oběd o velikosti vhodné pro menší středočeské město.  Některé věci z krabiček jsem zařadila do svého běžného jídelníčku. Přesné recepty samozřejmě neznám, ale oceňuji i inspiraci. Získala jsem zpět určitou vnitřní sílu a už vím, že když opravdu chci, zvládnu ve většině případů ovládnout své chutě i pokušení. A to hlavní nakonec - zhubla jsem. Upřímně přiznávám, že jsem doufala ve větší váhový úbytek. Ale ruku na srdce, do svého denního režimu se mi nepodařilo zařadit žádný pohyb navíc a občas jsem selhala i v jídle - tak co bych mohla očekávat? 12 kilo dolů za měsíc? To by mi ty krabičky museli vozit prázdné.

Na pražské pobočce Zdravého stravování mi nutriční poradkyně Bára Pohořelá na přístroji inbody změřila celkový počet kilogramů, z toho poměr svalů, tuků, tuků kolem vnitřních orgánů i míry mého těla. Ukázalo se, že jsem za 20 dní na krabičkách zhubla dvě kila čistého tuku. Ze svalů nešlo dolů nic. Když jsem lehce protáhla pusu zklamáním, řekla mi Bára: A co se vám nelíbí? Vždyť jste za tu chvíli zhubla šest kostek másla! To je přece super ne? A měla vlastně pravdu. To super je. A nejvíc super na tom je, že oblíknu hned čtvery džíny z období před dětmi. Ano, ve skříni jich visí dalších 17, do kterých se nevejdu a přede mnou je ještě velký kus cesty, než budu konečně schopná říct, že jsem sama se sebou spokojená. Ale začátek je to dobrý! 

Ráda bych s krabičkami pokračovala dál. Ještě alespoň měsíc. Vyhovuje mi to. Jíst a přitom zaručeně hubnout. Nepřemýšlet, co stále vařit, aby se mi to nezačalo zajídat. Nepočítat kalorie a nevymýšlet kombinace jídel, aby vše bylo vyvážené. Netrávit hodiny vařením a uklízením kuchyně. Moct si vzít jídlo kamkoli s sebou a neriskovat, že nenajdu vhodnou restauraci nebo vyhladovím do vlčího hladu a pak se přecpu nesmysly. A že to není nejlevnější? Není. Mnou zvolený program Pro zdraví + stojí na den 364 Kč. Ale v mých očích se to vyplatí. Platím totiž za pět jídel na celý den, které mi prospívají. Dělám to pro svoje zdraví a postavu. Kolikrát člověk jde do Starbucks a nechá tam jen za kafe 120 korun? Nebo na obědový salát do nějakého insta-friendly bistra a zaplatí za něj 170 korun? A kolik jsme ochotné utratit za spalovače tuků, tablety blokující chutě nebo vstřebávání tuku? Tak vidíte. A tyhle peníze nás nemrzí. Doufám, že vám moje postřehy kolem krabiček od Zdravého stravování k něčemu byly. Vím, že některé z vás se rozhodly dát na krabičky taky a těší mě to. Někdo se prostě jen bavil a psal mi vtipné zprávy. Z obojího mám radost. Doufám, že se zase brzy “uvidíme” u nějakého dalšího projektu!