Reklama

Něco na vás leze? Jak se nachlazení brání redaktorka Týna?

Už následující sobotu se s manželem chystáme na pravděpodobně jednu z nejhezčích dovolených, kterou jsme spolu zatím zažili. Odlétáme se na týden ohřát na Zanzibar a nemůžeme se dočkat.
Reklama
12688

Protože jsem těhotná, mám teď z různých chřipek, rýmiček a nachlazení trochu hrůzu. Snažím se ale dělat maximum pro to, aby mě nic z toho neskolilo a já tak mohla s klidným svědomím odletět a naší vysněnou dovolenou si užít se vším všudy. Co mi pomáhá?

Ajurvédský bylinný čaj Samahan

Velkou zásobu těchto bylinných nápojů jsem si přivezla ze Srí Lanky. A mohu potvrdit, že opravdu funguje. Krásně prohřeje celé tělo, zbavuje dýchací cesty zahlenění a celkově posiluje imunitní systém, takže se skvěle hodí i jako prevence. Navíc jde o 100% přírodní produkt.

Čisticí sprej Puressentiel

O tomhle miláčkovi celé redakce jsme se tady už zmiňovali. Jde o sprej s obsahem 41 aromaesenciálních olejů, který čistí vzduch a spolehlivě vymýtí všechny škodlivé bakterie létající v prostoru. Stačí stříknout několikrát denně do každého rohu místnosti a máte jistotu, že na vás nic nepřeskočí. Skvěle se hodí i na chvíle, kdy už nemocní jste – s bylinnou vůní ve vzduchu se vám lépe dýchá.

Zázvorové shoty

Koupíte je už téměř všude – zázvor prostě funguje, ať už v podobě čajů, freshů nebo shotů. Jde o přírodní antibiotikum, na které nedají dopustit hlavně v čínské medicině. Nepřežeňte to ale s jeho množstvím, mohli byste si podráždit žaludek. Čínská medicina taky tvrdí, že byste ho neměli kombinovat s citronovou šťávu – zázvor totiž organismus ohřívá, citron ochlazuje. A my potřebujeme při nachlazení jen ohřát.

Vitaminová nálož

Nastrouhejte na jemno zázvor, křen, jablka a mrkev a snězte. Tahle pikantní bomba vás sice opravdu „protáhne“, ale hlavně do sebe prostřednictvím této svačinky dostanete velké množství vitaminů.

Máte nějaké další tipy? Co pomáhá vám? Napište mi na Instagram @kristyna.rabinakova!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama