Nejoblíbenější módní fotografové redaktorky Mariye

Móda je větší umění, než si možná myslíte.
12324
Jak už asi víte, móda tvoří dost velkou část mého života. Nejen, že je to moje zaměstnání ale i ve volných chvílích se o ní dost zajímám. Knihy, filmy, výstavy - není to jen oblečení a umění ho nakombinovat.
 
Dnes vás chci seznámit se čtyřkou mých nejoblíbenějších fashion fotografů. Jestli jste o nich nikdy neslyšela, určitě vám doporučuju se podívat na jejich tvorbu blíž.
 
Helmut Newton
Německý průkopník, který dobyl celý svět a do Vogue dostal erotiku. Ve své době prosazoval dost kontroverzní estetiku - latex, nahota, biče... Největší sbírku jeho tvorby najdete v Berlíně v muzeu Helmuta Newtona.
 
 
Richard Avedon
Americký fotograf se proslavil především hlubokými portrétními snímky v minimalistickém stylu. Aby zachytil správné emoce pózujících, mohl si vymyslet nějaký drsný a realisticky znějící příběh. Před jeho objektivem se objevilo hned několik generací těch nejslavnějších lidí na světě.
 
 
Peter Lindbergh
Další fenomenální umělec pocházející z Německa. V mládí ho zajímalo výtvarné umění a až v sedmdesátých letech si jeho pozornost získala fotografie. V módním světě je znám díky černobílým portrétům a kampaním. Spolupracoval a dodnes spolupracuje s obrovským množstvím těch nejznámějších časopisů a značek.
 
 
Annie Leibovitz
Američanka, která přešla od novinařiny k fotografii. Vytváří velkolepé inscenované příběhy i jednoduché portréty. Politici a jejich rodiny, celebrity, umělci - seznam osob, které kdy fotila je neuvěřitelně dlouhý. Nemluvě o fashion kampaních a módních editoriálech, které se zapsaly do dějin.