O tom, jak redaktorka Karolína ke své práci přišla

Byla to náhoda nebo snad osud?
12044

Po osmiletém gymnáziu jsem se přestěhovala do Prahy, studovala marketing a brigádničila především v oblasti pohostinství. V tu dobu jsem neměla ani ty nejmenší ambice živit se psaním.

Když jsem však na Facebooku narazila na nabídku stáže v redakci JOY, zkusila jsem to. Ani nevím proč. Možná jsem byla zvědavá, jak to v takové redakci vypadá. Možná jsem si uvědomila, že mi psaní není vzdálené. Slohové práce pro mě nikdy nebyly za trest jako pro ostatní spolužáky. Možná jsem vycítila, že obor, který studuji, není úplně na 100 % pro mě a chtěla jsem se porozhlédnout jinde. Kdo ví!

Tenkrát jsem o tom moc nepřemýšlela. Spontánně jsem napsala články dle zadání, aktualizovala svůj životopis a klikla na tlačítko „Odeslat“. A světe div se, ono to vyšlo!

Tři měsíce jsem měla možnost chodit do redakce, koukat všem redaktorkám přes rameno, sledovat, jak objevují novinky ze světa módy i krásy, dostávat zpětnou vazbu na své články, učit se využívat sociální sítě z cela jiné perspektivy a chodit na tiskové konferenci.

A moc se mi to zalíbilo! Spousta mých blízkých si sice ťukalo na čelo, protože nechápali, proč se tak honím a trávím veškerý svůj volný čas v JOY, ale nenechala jsem se odradit. Říkala jsem si, že se mi třeba jednou bude všechna ta praxe v novém oboru hodit. Nikdy mě ani v koutku mé mysli nenapadlo, že by se z toho mohlo vyklubat mé další zaměstnání. Bylo to překvapení, ale neváhala jsem ani vteřinu. Ze zábavy se najednou stala práce a já jsem na sebe byla pyšná.

Říkáte si proč? Protože jsem nepromeškala svou šanci, překonala lenost i určitý diskomfort, a to vše přes to, že jsem neměla žádnou konkrétní vidinu odměny.

Občas se jednoduše vyplatí udělat něco navíc bez toho, abychom očekávali poplácání po ramenou a pochvalu.

sledujte nás na instagramu