Objevte vlasovou rutinu šéfredaktorky Kláry

Aneb jak udržet i odbarvené vlasy zdravé!
13250

Pravá blondýna jsem byla tak asi do 14 let, kdy jsem začala se svými vlasy experimentovat. Naneštěstí zrovna jela emo éra. 90‘s kids pamatují. Takže jsem se obarvila na černo a co bylo úplně nejhorší – ostříhala si patku. I když ne, úplně nejhorší bylo pak umístění fotky s tímhle hárem, kde byla vidět celá ruka držící foťak, na Lidé.cz. A pak že selfie se začaly dělat až se smartphony! No každopádně od té doby mi můj přirozený odstín vlasů ztmavl a já se už ke své původní blond musela vracet jen „nepřirozenými“ cestami. Což dělám doposud a moje vlasy logicky dostávají po zásahu peroxidem dost zabrat. Naštěstí jsem si vytvořila dokonalou beauty rutinu a soubor pravidel, díky kterým jsou zdravé i po pravidelném odbarvování. A v čem tedy tkví?

 

1. Pravidelná návštěva kadeřníka

 

Tuto mantru, kterou mi opakovaly všichni kadeřníci, jsem se snažila dlouhá léta ignorovat. Ale dospěla jsem k nutnému přiznání, že se konečky opravdu musí každé dva měsíce zastřihnout. Stačí jen trošku, vážně! Když si najdete kadeřníka, který vám rozumí, dost vám to usnadní život. Protože všichni víme že vaše 2 cm a kadeřníkovi 2 cm jsou často něco zcela odlišného, je nutné výběr salonu nepodcenit. Naprosté profesionály v čele s mojí oblíbenou Anetou Krejžíkovou najdete v salonu Toni & Guy, kde mají navíc každé úterý a středu akci Cheap&Chic, kdy je dámský střih a foukaná jen za 990 kč.

 

2. Vlasy si neodbarvovat doma

 

Peroxid + domov = NE! Víc k tomu asi netřeba dodávat. Možná jen, že je to ověřené vlastní (nepěknou) zkušeností!

 

3. Olaplex 1x týdně

 

Vlasovou kosmetiku OLAPLEX si můžete již dopřát i v pohodlí svého domova. Součástí domácí péče je ošetřující péče prodlužující trvanlivost barvy OLAPLEX No.3, šampon No.4 a kondicionér No.5. Všechny tyto produkty obsahují účinnou látku olaplex, která jako jediná dokáže vlasy rekonstruovat . Výsledky jsou opravdu znát, jen se to nesmí přehánět. Mým vlasům vyhovuje tato kúra 1x týdně, jinak jsou až „převyživené“, zatížené a rychle se mastí.

 

4. Ochrana před fénováním

 

Vlasy si fénuji téměř pokaždé a občas neodolám ani žehličce či kulmě. Což odbarvené vlasy ustojí pouze s kvalitní ochranou. Mým oblíbeným produktem je Heat Protection Mist od label.m. Tato multifunkční mlha na styling vlasů, která vlasy zvlhčuje, eliminuje krepatění a chrání je před poškozením teplem a UV zářením. Obsahuje vitamin B5, který zlepšuje kvalitu vlasů a uhlazuje je. Jedná se o nemastný produkt, proto je vhodný pro všechny typy vlasů.

 

5. Výživa zevnitř

 

A posledním krokem k dokonalým vlasům jsou vitaminy, které je posilují! Ty najdete ve zdravé vyvážené potravě, případně i v kapslích. Mnohé firmy je dělají už i ve formě gumových medvídků, které je zábava žvýkat. Základem je dostatek bílkovin, Omega 3 mastných kyselin a Zinku. Toto kombo vám zaručí i krásnou pleť. Takže win- win situace!

sledujte nás na instagramu