Reklama

Oslavte Den Země a udělejte pár kroků k udržitelnosti

Je to snadné…
Reklama
12933

1. Méně živočisných produktů

Živočišné produkty představují pro planetu jednu z největších zátěží. Například: pět největších firem zaměřujících se na výrobu masných a mléčných výrobků vyprodukuje více emisí než ropní giganti. Podobně děsivé je také zjištění, že 26 % zemské pevniny tvoří pastviny pro dobytek určený ke konzumaci. Obliba veganismu je ovšem na vzestupu. A podle prognóz odborníků bude nadále růst. Proto se zamyslete nad tím, jestli by nešlo maso ve vašem jídelníčku omezit. Stačí postupně jeden den v týdnu, dva, tři… i málo pomůže.

 2. Udržitelná móda

Na počest Dne Země zasvětí i Zalando  na celý den svoji homepage udržitelnější módě. Nakupovat šetrněji k přírodě jde tak už i online - koukněte na výběr značek zde. Tématem nejnovější kampaně je udržitelnější móda. Kampaň staví do popředí vizi společnosti stát se udržitelnější módní platformou s pozitivním dopadem na lidi i planetu. V kampani s názvem „Síla spolupráce. Zalando a udržitelnost“ vystupují skuteční zaměstnanci Zalanda, kteří se nejen podílejí na udržitelnější budoucnosti společnosti, ale jsou zároveň i nadšenými zastánci udržitelnosti ve svém osobním životě.

3. Recyklace obalů od kosmetiky

I běžným nákupem v drogerii můžete být blíže k udržitelnějšímu způsobu života. Společnost L’Oréal Česká republika a síť drogerií ROSSMANN spustili projekt založený na sběru prázdných plastových obalů od kosmetických přípravků s názvem Druhý smysl obalům. Zákazníci tak mohou nosit prázdné plastové obaly od kosmetických přípravků jakýchkoliv značek do 10 vybraných prodejen ROSSMANN, ve kterých jsou připraveny sběrné boxy. Do těch je možné vhodit například plastový obal od šamponu, tělového mléka nebo pleťové vody. Poděkováním pro zákazníky bude sleva 20 % na nákup jednoho nezlevněného produktu značek L’Oréal Paris, Garnier a Mixa.

4. Instagram pro dobrou věc

Scrollování na instagramu nemusí být vždy jen bezhlavé. Pokud hledáte obohacující informace o udržitelné módě a ještě chcete poznat zajímavé lidi, kteří jsou v tomto odvětví opravdovými profíky, rozhodně si najděte iG účet @slowfemme. Tento český online magazín je skvělým průvodcem „green“ světem se vším všudy.

 
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama