Osudové parfémy produkční Petry

Parfémy jsou moje velká "slabost"...
12323

Pokud se tedy dá v tomto případě mluvit o slabosti.

Parfém je pro mě něco jako druhá kůže. Stopa, která po vás zůstává, jakési vaše ID. Vyjít z domu bez parfému je pro mě stejné, jako vyjít nahá...

Když se nad tím zamyslím, tahle moje voňavá vášeň začíná už někde v dětství, kdy pochopitelně první vůni, kterou jsem registrovala, a která je pro mě stále jedinečnou, byla vůně mojí maminky. Dodones si pamatuju, jak vonělo všechno její oblečení, jak ji voněly vlasy nebo polštář na kterém spala. Používala tehdy parfém Christian Dior J'adore a já se pokaždé, když ho cítím vrátím zpět do doby, kdy jsem byla malá holka a je mi hezky.

Další top vůně přišla s mojí další osudovou ženou - s babičkou. Babička byla bohyně a bohémka. Dlouhé šaty, vyčesaný drdol, vždycky dokonale upravená a zahalená do té, pro mě nejtěžší, ale zároveň díky ní nejkrásnější vůně, do vůně Opium od YSL. Ta vůně byla stvořená přesně pro ni a na nikom mi nikdy nevoněla tak, jako na právě na babi. Tahle moje bohémská babička už tady se mnou není ale pokaždé, když kolem mě projde někdo s tímhle parfémem, mám pocit, jakoby mě pohaldila a já se vždycky mimoděk usměju.

Třetím favoritem je parfém Coco Mademoiselle od značky Chanel a používá ji moje druhá babička - která je zároveň mojí rádkyní a společně s maminkou, mou nejlepší přítelkyní. Umí ji nosit s takovou grácií, že i samotná Coco by ji mohla závidět. Babička ji používá jenom při zvláštních příložitostech ale o to víc si ji užívá. 

A jaké vůně používám já sama? První dospělou vůní byl určitě Angel. Zamilovala jsem se do něj tenkrát na první nádech a dodnes si ho občas z nostalgie koupím a užívám si jeho jedinečnost.

 

Další a vlastně poslední srdcovkou je Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540, který seženete v Ingredients Store. Tuhle vůni používám cca rok a baví mě, jako žádná jiná. Mám pocit, že pokaždé na mně voní jinak a její dotek ve mě vyvolává něco nepopsatelného. Myslím, že můžu s naprostou jistotou říct, že tenhle parfém už ze srdce nedostanu nikdy a budeme spolu mít dlouholetý a hodně intenzivní vztah. Baccarat Rouge 540 je totiž tak originální a geniální vůně, že nezamilovat se do ní je zkrátka nemožné.

A co vy a vaše osudové vůně? Podělte se se mnou o to, pro které parfémy bije vaše srdce a napište mi na petra.stepankova@burda.cz. Budu se těšit!