Práce beauty redaktorky – je to sen?

Prostě jen samá radost a štěstí.
12049

Znáte film "Ďábel nosí Pradu"? Tak takhle přesně to nefunguje. Alespoň ne u nás v JOY a dám ruku do ohně, že v žádném časopise v Česku. Nejen proto, že naše šéfredaktorka není bezcitná saň, která nám dokonce dává prostor i na mimopracovní život a nechce po nás "tak akorát" horké kafe každý den v 9:00 na stole. Nenosíme oblečení výhradně z Pařížské, občas (často) jíme hranolky z Mekáče, podpatky na nás uvidíte jen výjimečně (u mě v podstatě nikdy) a nepracujeme ve stylových kancelářích s designovým nábytkem a relaxačními zónami.

Práce kosmetické redaktorky patří asi mezi nejvysněnější pracovní pozice spousty holek. A nedivím se, opravdu to je krásná práce a já ji miluju.  Často se stává, že se v neděli večer do práce těším. Ale stejně jako všechno, i to má svoje úskalí a mě to leze krkem! Prosím vás – berte to s nadsázkou. 

"Problém" č. 1 – všeho moc škodí
Mezi největší a nejlákavější benefity patří fakt, že dostávám kosmetiku od spousty značek na testování. To je bez debat super, několikrát týdně se mi do rukou dostane něco, z čeho moje srdce kosmetické závislačky zaplesá. Ale to také znamená, že to chci vyzkoušet na vlastní kůži, protože mě zajímá, jestli dodrží sliby na obalu. Ale dokážete si představit to množství otevřených krémů odsouzených k blížící se smrti, tedy vyhození do koše? Mimochodem, jak dlouho myslíte, že můžou vydržet rtěnky? Respektive – opravdu hodně vadí, když jsou prošlé? (Ano, vím, že vadí.)

Problém“ č. 2 – obdarovávání
Není v mých silách všechno spotřebovat, a tak ráda dělám radost rodině, kamarádkám a kolegyním. Jistě si ale umíte představit ten šok ze strany kamarádky, když jí nesete k narozeninám taštičku. Kosmetika? Jé
éé, to je ale PŘEKVAPENÍ. Samozřejmě vím, že mají radost, ale já se nemůžu zbavit pocitu, že moje originalita je stejná, jako darování bonboniér.

Problém“ č. 3 – nervy při focení 
Jestli tohle čtete, pravděpodobně jste už někdy tištěnou JOY v ruce měli. Pamatujete si určitě stránky s rozdrobenými tvářenkami nebo s živými králíčky u veganských produktů. Vypadá to skvěle, že? Zkoušeli jste si ale někdy jen kvůli fotce rozdrobit (prostě zničit!) naprosto božský odstín Yves Saint Laurent tvářenky? Přiznejte se, komu se podařilo nebrečet. A věděli jste, že králíka nezajímá, že právě vyšel nový odstín očních stínů a že na něj někdo míří foťákem?

Problém“ č. 4 – rozmazlenost 
Zkusíte perfektní vlasový olej, skvělou řasenku, božské sérum, najdete dokonalý parfém a bez nich vám přijde, že už váš život nemá smysl. Ne, nechcete nic jiného. Ne, nechcete zkoušet varianty, které vám leží ve skříni. Ne, neslyšíte, že i ostatní věci můžou fungovat stejně skvěle. V některých směrech už nehodláte experimentovat. Ráda bych se s vámi podělila o jeden příklad za všechny.
Miluju vůni Baccarat Rouge 540 a v podstatě všechny ostatní parfémy mi voní tak 2 hodiny, pak mi začne lézt na nervy. Je to niche vůně, koupíte ji v Ingredients store a tady.  Vidíte, kolik stojí, že. Rozumíme si. A co myslíte, odradí mě to? Můžete mi poradit, jak mám příteli odpovědět na otázku: „Došel ti parfém? A byla ses podívat v koupelně?“. Jen pro informaci fotka – takový je můj aktuální stav množství.

„Problém“ č. 5 – redaktorka nebo filmová maskérka?

To se tak těšíte, že vám dorazil makeup, na který jste slyšeli jen samé pozitivní ohlasy. Pokocháte se designem krabičky, opatrně otevíráte, přistihnete se, že se usmíváte… a pak zjistíte, že odstín by byl i na černošku too much. Tak jo, děkuju, že jsem si mohla vyzkoušet nový produkt na trhu! To se ty recenze pro vás budou psát jedna báseň. Za Michelle Obama jsem se chtěla převléct zrovna zítra.