Reklama

Proč by měl podle redaktorky Týny každý alespoň jednou zažít all inclusive dovolenou

Nezapomeňte v aktuální JOY nalistovat rubriku cestování, ve které se dočtete ještě víc!
Reklama
12757

Před Vánocemi jsem s mým manželem a s miminem v břiše vyrazila na Zanzibar. Chtěli jsme si vychutnat poslední dovolenou ve dvou, tzv. babymoon, která se povedla opravdu dokonale. I když jsem se trochu bála dlouhého letu a velké vzdálenosti od civilizace, nakonec jsem s přístupem „co se má stát, stane se“ seděla v letadle.

Bylo to nejlepší rozhodnutí, nikdy v životě jsem si takhle neodpočinula, jako právě v Tulia Zanzibar Unique Beach Resortu. Mrkněte na jejich webovky a Instagram, uvidíte, že si tohle místo okamžitě zařadíte mezi svůj travel bucket list. Pro mě to byla nejúžasnější dovolená, co jsem zatím zažila.

Protože jsem v té době byla ve 26. týdnu těhotenství, neplánovali jsme s manželem žádné velké poznávání ani výlety, i když si to tenhle úžasný ostrov za normálních okolností určitě zaslouží. Moje obavy, že se brzy začneme nudit, se ukázaly jako naprosto zbytečné.

 

Tulia Zanzibar vás hned po příjezdu naprosto uchvátí svou poklidnou atmosférou, které se snadno poddáte a užíváte si naplno to, že nemusíte vůbec nic. Za celou dobu se nám nestalo, že by se na nás někdo z personálu podíval jinak než s úsměvem. Každé jídlo, které jsme ochutnali, byl velkolepý gurmánský zážitek. A pohled na neustále měnící se barvu oceánu v kombinaci s bílými plážemi nás doslova pohlcoval svou okouzlující krásou. A všechno tohle sice zní jako otřepané fráze, ale jde o skutečnou realitu, kterou bych přála zažít úplně každému, a to nejen v období těhotenství, ale kdykoliv potřebujete opravdu vypnout a soustředit se jen na relax.

 

Proč tedy stojí za to alespoň jednou vyrazit na all inclusive dovolenou do resortu?

 

1) Nemusíte řešit, co si připravíte k večeři, jak daleko se nacházejí restaurace nebo kde si dát večerní drink. Prostě jen odpočíváte a to potřebujeme pravidelně úplně všichni.

2) Pokud prožíváte stresové období nebo máte před sebou velkou změnu či rozhodnutí, na dovolené, kde máte veškerý servis, k vám ta správná řešení přijdou úplně sama.

3) Budete naplno v přítomném okamžiku.

4) Máte předem jasně daný finanční rozpočet, o který se už na místě vaší dovolené nemusíte dál starat a přemýšlet nad tím, jestli vám zbude dostatek peněz nejen na cestu zpět, ale i na život po dovolené.

5) Pokud vyrazíte do exotického střediska, máte téměř vždy jistotu, že hotelový servis dodržuje určité hygienické standardy, takže se nemusíte bát ochutnávat nové suroviny a pokrmy.

6) Luxusní hotely nabízejí i služby navíc pro své hosty, aby se nezačali nudit. My jsme si v Tulia Zanzibar Unique Beach Resort mohli například půjčit pomůcky ke šnorchlování nebo paddle boardy, vyzkoušet místní tobogány, bazén, užít si kosmetické procedury či masáže nebo se třeba projet starou plachetnicí.

Ještě více fotek a mých postřehů nejen ze Zanzibaru najdete na mém Instagramu @kristyna.rabinakova 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama