Reklama

Proč redaktorka Klári miluje Prahu 7?

Kam zajít na brunch, sladkou tečku nebo se vyfotit na IG?
12076

Na Praze 7 jsem se narodila a postupem času se moje oblíbená místa mění. Už tím nej není dětské hřiště s prolejzačkou Sputnik, ve které jsme se rázem proměnili v kosmonauty a Stromovka v gigantickou vesmírnou stanici. Teď mě lákají hlavně místa, kde si posedím s přáteli a odpočinu. A znáte to láska prochází žaludkem, takže i ty, kde se ultra mega dobře najím. A jaká že to jsou? 

Cobra aneb nejlepší hummus, který jste kdy jedli

Tenhle hipster bar nemá úplně nejlepší akustiku a s větší partou lidí si tam bez rezervace nesednete, ale přesto má narváno 24/7. Ať je pondělí večer nebo neděle ráno v Cobře to žije. A já se vůbec nedivím, protože minimálně na jejich hummus s teplou focacciou prostě nic nemá. Pokud si na cizrnové pochoutce ujíždíte jako já, určitě ji tam zkuste.  #HomeOfficeFriendly #PetsWelcome #NoSmoking #FreeWifi #DjLounge

Waf-waf = ideální místo na narozeninovou snídani

Pokud chcete vzít kámošku na narozeniny na nějakou trochu nevšední snídani, vsaďte na Waf-Waf. Servírují tam naprosto božsky naaranžované wafle, lívance i palačinky. A k tomu mají ten nejvíc cute interiér! Pokud nemáte chuť na sladké, můžete si objednat i slanou verzi. Ale kdo z vás odolá tomuhle?!? Já teda ani náhodou! Ještě, že je ta Letná celá do kopce a pak to vychodím. Nebo si to alespoň můžu namlouvat.  

Café Letka a Cà phê - když si chcete pochutnat a ještě vyladit feed

Tohle jsou asi dvě nejvíc Insta friendly kavárny na sedmičce. Do obou si o víkendu doporučuju předem zavolat a stůl si zarezervovat. Letka je přes den krásná kavárna večer komorním barem. A Cà phê je bisro/ kavárna, kde si pochutnáte na autentických vietnamských pochoutkách. Oboje ocení vaše žaludky i váš Instagram!

Café Jedna = homeoffice plná umění 

Pokud potřebuje v klidu studovat nebo pracovat, ale nechcete být doma, zajděte do Café Jedna ve Veletržním paláci. Je to dokonale prostorná kavárna, kde na vás dýchá inspirace z uměleckých instalací v okolí. Já jsem tam o víkendu ochutnala avo toast se zázvorovým čajem a byla jsem nadšená. Klidně vám stačí jeden pro dva, je fakt obří. Nesnědla jsem ho a vzala si půlku domů, bohužel víte, jak to s oschlým avokádem chodí... :)

Prahu 7 miluju samozřejmě z mnohem více důvodů. Třeba taková Letenská parta, kde si sousedi nabízejí přebytečné ořechy ze zahrádky, ale i nadávají na nesebrané psí exkrementy stylem, který vás vždycky rozesměje, nebo dva totálně boží parky, které ji obklopují... Ale to by bylo na delší povídání. Tak zase někdy příště. 

 

Reklama
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama