Proč redaktorka Klári miluje Prahu 7?

Kam zajít na brunch, sladkou tečku nebo se vyfotit na IG?
12076

Na Praze 7 jsem se narodila a postupem času se moje oblíbená místa mění. Už tím nej není dětské hřiště s prolejzačkou Sputnik, ve které jsme se rázem proměnili v kosmonauty a Stromovka v gigantickou vesmírnou stanici. Teď mě lákají hlavně místa, kde si posedím s přáteli a odpočinu. A znáte to láska prochází žaludkem, takže i ty, kde se ultra mega dobře najím. A jaká že to jsou? 

Cobra aneb nejlepší hummus, který jste kdy jedli

Tenhle hipster bar nemá úplně nejlepší akustiku a s větší partou lidí si tam bez rezervace nesednete, ale přesto má narváno 24/7. Ať je pondělí večer nebo neděle ráno v Cobře to žije. A já se vůbec nedivím, protože minimálně na jejich hummus s teplou focacciou prostě nic nemá. Pokud si na cizrnové pochoutce ujíždíte jako já, určitě ji tam zkuste.  #HomeOfficeFriendly #PetsWelcome #NoSmoking #FreeWifi #DjLounge

Waf-waf = ideální místo na narozeninovou snídani

Pokud chcete vzít kámošku na narozeniny na nějakou trochu nevšední snídani, vsaďte na Waf-Waf. Servírují tam naprosto božsky naaranžované wafle, lívance i palačinky. A k tomu mají ten nejvíc cute interiér! Pokud nemáte chuť na sladké, můžete si objednat i slanou verzi. Ale kdo z vás odolá tomuhle?!? Já teda ani náhodou! Ještě, že je ta Letná celá do kopce a pak to vychodím. Nebo si to alespoň můžu namlouvat.  

Café Letka a Cà phê - když si chcete pochutnat a ještě vyladit feed

Tohle jsou asi dvě nejvíc Insta friendly kavárny na sedmičce. Do obou si o víkendu doporučuju předem zavolat a stůl si zarezervovat. Letka je přes den krásná kavárna večer komorním barem. A Cà phê je bisro/ kavárna, kde si pochutnáte na autentických vietnamských pochoutkách. Oboje ocení vaše žaludky i váš Instagram!

Café Jedna = homeoffice plná umění 

Pokud potřebuje v klidu studovat nebo pracovat, ale nechcete být doma, zajděte do Café Jedna ve Veletržním paláci. Je to dokonale prostorná kavárna, kde na vás dýchá inspirace z uměleckých instalací v okolí. Já jsem tam o víkendu ochutnala avo toast se zázvorovým čajem a byla jsem nadšená. Klidně vám stačí jeden pro dva, je fakt obří. Nesnědla jsem ho a vzala si půlku domů, bohužel víte, jak to s oschlým avokádem chodí... :)

Prahu 7 miluju samozřejmě z mnohem více důvodů. Třeba taková Letenská parta, kde si sousedi nabízejí přebytečné ořechy ze zahrádky, ale i nadávají na nesebrané psí exkrementy stylem, který vás vždycky rozesměje, nebo dva totálně boží parky, které ji obklopují... Ale to by bylo na delší povídání. Tak zase někdy příště.