Reklama

Produkční Petra: Tipy, jak nepřestat běhat, ani když klesne teplota pod bod mrazu

Počasí není překážka..
Reklama
12669

Ano, souhlasím, že na jaře a v létě se zkrátka běhá tak nějak lépe ale... Ono i podzimní a zimní výběhy mají své kouzlo. Nejen, že si vyčistíte hlavu a pokocháte se měnící se přírodou, ale především, spálíte to obří množství kalorií ze všech těch punčů, svařáků a horkých čokolád!

A co si budeme povídat... Není nic horšího než když na jaře zjistíte, že z vašeho šatníku vám sedí akorát tak klobouk a tenisky. Jak tomuto scénaři předejít? Běhejte!

Běhejte kdykoliv máte volnou chvilku, chuť a náladu. A i když vám poslední dvě zmíněné věci chybí, veřte mi, že po doběhnutí, budete mít skvělé nálady na rozdávání!

Je ale jasné, že výbava na zimní běh se od té letní dost liší. Jak tedy předejít nachlazení a užít si zimní běh na maximum? Já se vybavila následujícím.

1. Funkční termo legíny. Jsou jako druhá kůže, hřejí a díky naprosté přilnavosti o nich v podstatě ani nevíte.

2. Termo triko. Stejný případ, jako legíny.

3. Nepromokavá bunda. Ideálně s velkým množstvím kapsiček - na klíče, kartu, na proteinovou tyčinku...

4. Čepice nebo čelenka. Nutnost!

5. Rukavice. Ano i ty je při zimním výběhu potřeba, protože není nic horšího než promrzlé ruce! Brrr!

6. Podkolenky pro sportovní a zátěžové aktivity. Pro mě další nezbytnost. Natáhnu je přes legíny a nejen, že mám další vrstvu, která mě zahřeje, ale navíc fungují jako ochrana před vznikem křečových žil a zabraňují křečím.

7. Energetický gel. Jsou chvíle, kdy vám při tréninku zkrátka "dojde dech" a vy potřebujete nakopnout. Přesně v tento moment vytahuju z kaspy energetický gel, doplňuju energii a vydávám se vstříct dalším kilometrům.

8. Balzám na rty. Nevím, jak vy, ale já mám v každé kabalce milion nejrůznějších balzámů na rty. Nesnáším suché a popraskané rty a proto mi balzám na rty nechybí ani v kapse běžecké bundy. Věřte mi, že obzvlášť, když teplota klesne pod nulu, tuhle vychytávku opravdu oceníte. Samozřejmě platí, že čím mastnější balzám pořídíte, tím větší službu vám prokáže.

Tak tohle jsou moje osobní rady a pokud můžu ještě jednu... Nevzdávejte se běhání jen proto, že není zrovna ideální počasí. Nenechte si vzít tu volnost a svobodu, kterou běh přináší a proběhejte se až do období, kdy vám k tréninku bude stačit zase jen tričko a šortky.

A co vy a běh v zimě? Budu ráda, když mi napíšete, jak to máte vy na můj email petra.stepankova@burda.cz.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama