Reklama

Produkční Petra: Vánoční očekávání versus realita

Rolničky, rolničky...
Reklama
12698

Každý rok je to stejné.

Už od září se tak nějak podvědomně připravuju a těším na Vánoce.

Hurá! Zase budeme všichni spolu, domem se bude linout vůně čerstvě upečeného cukroví, za okny bude poletovat sníh a idylku dokonalých Vánoc budou podtrhovat sobi pobíhající na zahradě a holoubci od Popelky mi budou zobáčkama klovat na okno...

Ok, všichni asi víme, že tohle je sen, který má ke skutečnosti na míle daleko. Vánoční idylka versus realita je totiž trošku někde jinde...

Očekávání - všichni budeme konečně spolu. 

Realita - ano budeme. Ale než si sedneme a začneme se na sebe usmívat, stihneme se 86x pohádat, 38x protočit oči v sloup, 15x se zaříct, že tohle jsou poslední Vánoce, kdy se takhle honíme a 29x pomluvit sousedku, že má nakřivo světýlka na venkovním plotu.

Očekávání - domem se line vůně čerstvě upečeného cukroví.

Realita - ano, to bysme si ale s babi a maminkou nesměly otevřít prosecco a zapomenout, že vůbec nějaké cukroví v troubě je.

Očekávání - letos to opravdu nebudeme přehánět a nebudeme si kupovat moc dárků.

Realita - jedu na Moravu s Yarískem narvaným až po střechu tak, že se mi do něj už nevlezou navíc ani žvýkačky.

Očekávání - budou to přesně ty Vánoce, jaké vídáme v amerických filmech. Dokonalé, uhlazené, bez povyku a zbytečného stresu, všichni budeme upravení a budeme rozdávat hollywoodské úsměvy na všechny strany.

Realita - ke stromečku dorazíme smykem, cestou stihnem vzplát od adventního věnce, vlasy si tak tak stihnem odhodit z čela a úsměv se objeví, až už je konečeně po všem a babi nalívá vychlazenou slivovici a slibujeme si, že příští rok už to bude opravdu jinak. Ha ha ha.

Nevím, jak u vás, ale u nás je to vždycky chaos a blázinec, ale i tak to miluju a nic bych na tom neměnila! Jak jste na tom vy? Napište mi na petra.stepankova@burda.cz.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama