Reklama

Redaktorka Klári: Víte, kolik vydělávají světoví influenceři za jeden post?

Je to více než průměrný Čech za celý život...
Reklama
12531

Do zářijového čísla jsem pro vás psala článek o naší coverstar Camile Coelho. Ta se stala influencerkou v roce 2010 a dnes o 9 let později si za jeden post účtuje 2x tolik, co vydělá průměrný Čech za rok. Jak si toto postavení ve světe sociálních sítích vydobyla se dozvíte v aktuální JOY. Je to zajímavý příběh.

Díky jeho sepisování jsem se dostala k žebříčkům agentury Hopper, které mapují nejlépe vydělávající celebrity v různých odvětvích. Čísla jsou to opravdu závratná. Nejvýdělečnější influencerkou celkově je Kylie Jenner. Tu sleduje 145 milionů followerů, díky čemuž si za jednu placenou fotku může účtovat 31, 6 milionu korun! Jen tak pro zajímavost vysokoškolsky vzdělaný člověk si v ČR v průměru vydělá 23, 4 milionu za celý život.

 

 

Hned v závěsu za ní je zpěvačka Ariana Grande. Autorku hitu Sweetener sleduje 163 mil. odběratelů a pokud byste chtěli na její Instagram pověsit sponzorovaný post, připravte si 24,9 milionu korun. Třetí místo obsadil portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo, který si za propagaci produktů jedinou fotkou říká o 24,3 milionu korun a předběhl tak Kim Kardashian, které byste museli zaplatit „jen“ 22,7 milinu. To je v pohodě ne?

 

 

Pátá v pořadí je Selena Gomez, která má celých 155 milionů followerů, přesto si účtuje méně než Kylie Jenner, která má sledujících méně. Malá částka to ale samozřejmě není, mluvíme tu o 22 milionech za placený post. Žebříčky různých kategorií jako je Fashion, (ve kterém drží krásné 8 místo naše zářijiová coverstar), Beauty, Food nebo třeba i sport si můžete prohlédnout zde. Varujeme vás jen, že asi hned po jejich zhlédnutí budete chtít seknout s prací a založit si sakra nadupaný Instáč!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama