Redaktorka Mariya: Čím zdravým nahradit chléb a pečivo? Oopsie bread je top!

Když chcete zkrotit příjem sacharidů, ale máte chuť na sendvič...
12573
Momentálně jsem na dovolené a moc se nehlídám, ale jakmile se vrátím domů, budu se muset začít hlídat. V takových případech se snažím omezit především sacharidy a hlavně prázdné kalorie v podobě pečiva. 
 
Co ale dělat, když si bez něj nedokážete představit snídani? Upečte si Oopsie chléb. Poprvé jsem se o této alternativě dozvěděla od manžela, který dost často zkouší recepty z blogu Cukrfree. Je to výborný "chlebík", který máte ukuchtěný a upečený za několik minut a můžete si tak pochutnávat na avokádo toastu nebo šunkovém sendviči absolutně bez výčitek.  
 
Budete potřebovat Lučinu, vajíčka, sůl, pepř, prášek do pečiva nebo vinný kámen a pak už tam podle chuti můžete přidávat parmazán, chia semínka nebo oříšky. 
 
Základní recept ale vypadá takto: smícháte 100 gramů Lučiny se třemi žloutky a vyšlehaným sněhem ze tří vajíček, opatrně přimícháte zbylé suroviny. Vylijete směs na pečící papír na plechu (budˇ do tvaru placíček, nebo jako jednolitý koláč) a pak už jen strčit do předehřáté trouby na 150 stupňů. Pečeme tak dvacet pět až třicet minut, než to zezlátne a pak už můžeme podávat.
 
Dobrou chuť!!!