Redaktorka Mariya: kam na romantickou procházku v Praze

Jaro je konečně tu a s ním i dlouhé toulky při západu slunce
12157

Asi nebudu moc originální, když řeknu, že je toto období moje nejoblíbenější z celého roku. Miluju na něm úplně všechno, jak znovu ožívá příroda, kvete každý strom a keř, neuvěřielný příliv sil po zimním spánku a stále se prodlužující den.

Taky mi ale tyhle nejkouzelnější dny vždy hrozně rychle utečou, takže se snažím využít každé volné chvilky a vyrážíme s manželem, a teď už i s kočárkem na dlouhatánské vycházky po Praze. A jestli chcete, podělím se s vámi o své nejoblíbenější parky.

Park u Letohrádku Královny Anny a Jelení příkop

Obě místa absolutně miluju. Park je sám o sobě dost malý a často přeplněný turisty, ale pro mě má své nepopsatelné kouzlo. Jelení příkop je rokle, která naopak zas tak navštěvovaná není. Vždy je tam příjemný chládek a zeleň ze všech stran. V některých částech je neuvěřitelné ticho a po chvíli zapomenete, že jste v centru metropole.

Stromovka

Klasika, která nikdy neomrzí. Poměrně nedávno si prošla moc hezkou proměnou a o to víc lidí se tam teď hrne. Jenže je obrovská, takže se to tak nějak ztratí. Když jsou vedra, tak se tam dá i vykoupat, ale to jsem popravdě nezkoušela. Příjemným bonusem jsou místa na piknik se stolečky a lavicemi, kde se často pořádají oslavy.

 

Petřínské sady

Když kvetou třešně a jabloně, tak si vždy jdeme sednout na kopec za Hellichovou ulicí. Přitom na samotný Petřín ani nemusíme, stačí nám lenošit a kochat se výhledem pod rozkvetlými korunami stromů.

Zahrada Ztracenka

Nahoře na albertovských svazích je schován menší parčík, o kterém skoro nikdo neví. Když si chcete na chvíli odpočinout od ruchu, tak to je ideální místo. Taky mi hrozně připomíná zahradu kousek od baziliky Sacré Coeur v Paříži, do které jsem se před několika lety zamilovala na první pohled.

Dendrologická zahrada Průhonice

Hodně lidí opěvuje Průhonický park, a ano, je to tam krásné, ale na druhé straně dálnice se nachází Dendrologická zahrada, a ta je snad ještě lepší. Velká a skoro prázdná s rybníkem, jehož břehy jsou ideální pro dlouhé pikniky.

Letenské sady

Nemůžu se nezmínit o další srdcovce. Když je teplo, tak to tady žije od rána do večera. Je tu super hřiště, posezení u točené limči, nádherný výhled na celou Prahu a směrem ke Strossmayerovému náměstí nespočet dobrých podniků.

sledujte nás na instagramu