Reklama

Redaktorka Mariya: Knižní i filmové mužské postavy, do kterých jsem byla zamilovaná

Platonicky snad bývá zamilovaná úplně každá...
12500

Už se vám stalo, že vás do sebe zamilovala imaginární postava? Možná jsem divná, a možná je nás takových víc, ale mně se to teda přihodilo a ne jednou. Ne, nejsem blázen, a rychle to pominule, ale sem tam se na ty muže (i elfa) vzpomenu a pousměju.

 

První a fakt šílené poblouznění jsem zažila jako desetiletá. Zrovna dávali pohádku Labyrint, kde hrál David Bowie krále elfů. On tam tak nádherně zpíval a přesvědčoval hlavní hrdinku, aby zůstala s ním, že jsem se nemohla odtrhnout. Nebudete mi věřit, ale já jsem další tři nebo čtyři dny nemyslela nic jiného. Dnes mě ta postava vůbec nebere, ale Bowie je v mém srdci navždy.

Jih proti severu patří k mým nejoblíbenějším románům. Pamatuju si ho skoro nazpaměť a vracím se k němu dodnes. Poprvé jsem si ho přečetla tak v patnácti a řekla si, že si musím najít svého Rhetta Butlera. Cynický, úspěšný požitkář, ale to vše jen na povrchu. Doopravdy to byl muž odhodlaný a cílevědomý, vášnivý, hodný, rozumný a čestný - Rhett byl pro mě měřítkem :D Myslím si, že nikdo by ho nezahrál ve filmové adaptaci líp, než Clark Gable. Byl fenomenální.

Nikdy jsem nebyla na sladké chlapečky jako byl Brad Pitt nebo Leonardo Dicaprio. Ani v těžké pubertě se mi nelíbili boybandy a nagelovaní "krasavci". Proto, když jsem viděla Interview s upírem, spadla mi čelist. Pitt v roli Louise de Pointe du Lac, to bylo teda překvapení. Byl úžasný a jeho postava taky - netvor bojující se svou podstatou, tajemný, věčně nešťastný a utrápený, se smutným pohledem a krásnými vlasy. Která dospívající holka by odolala? 

 

Thor - tady asi není úplně potřeba něco říkat. Je sexy, je správný a to jen díky němu mě začal bavit svět Marvelovek. Komiksy jsem nikdy nečetla, ale žádný film si ujít nenechám, obzvlášť, když v něm hraje Chris Hemsworth. Nic hlubšího v tom není, je to jen příjemný estetický zážitek (kromě Avengers: Endgame).

 

Nikdy jsem nebyla na větvi z románu Jíst, meditovat, milovat, ale postava Filipe mě dostala. Možná je to protože ho hraje můj nejoblíbenější herec, Javier Bardem (je tu ještě někdo, kdo si stojí zatím, že je to jeden z nejvíc sexy mužů? Protože všechny moje kamarádky si myslí pravý opak!), možná se mi jen líbí, jak je ten muž jemný a vyklidněný, jak ví, co chce a taky je to dobrodruh se smyslem pro romantiku. Každopádně mám pocit, že po všech milostných peripetiích a zklamáních, která může v životě žena mít, nakonec potřebuje najít svého hodného a milujícího Filipeho, který si nemusí dokazovat, že je nadsamec, ale je si svým mužstvím zcela jistý.

 

A teď mě moc zajímá, jaké imaginárni postavy přitahovaly někdy vás?

 

 
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama