Reklama

Redaktorka Mariya: Sporty pro lenochy, které fungují

Jen ještě s nimi zase začít, že...
Reklama
12483

Po přestávce (dost dlouhé) se začínám znovu hýbat. Musím! A tady jsou mé tipy na tři druhy činnosti, které jsou pro mě příjemné (rozumějte nemusím se do nich hodiny nutit) a zároveň pomáhají shodit. Nejsou asi tak účinné jako hodinový trénink crossfitu nebo jiného intenzivního cvičení, ale každý máme své tempo, ne?

Plavání

Jak já miluju vodu! Vážně, myslím si, že v minulém životě jsem musela být mořskou pannou nebo při nejmenším nějakou rybou. Ve vodě dokážu být hodiny. Už od malička mě museli vyhánět z vody násilím, protože jsem už měla modré končetiny a pusu. Dnes si hrozně ráda zajdu do bazénu. A ne, nechodím se tam "cachtat", probírat s kamarádkami drby nebo do páry. Chodím tam sama a jedu od kraje ke kraji. Hodinu, dvě, plavu sem a tam. Snažím se držet tempo a nepolevovat. 

Skvělé na tom je, že si člověk nezapotí a perfektně vyčistí hlavu. Já si většinou jen počítám. Je to můj čas sama se sebou a je to dokonalé.

Chůze

Rychlá a svižná. To je na tom nejdůležitější. Možná se někdo začne smát, že to vůbec není sport, ale osobně si myslím, že to fyzická zátěž je, obzvlášť dnes, kdy většina lidí tráví minimálně osm hodin denně sezením. Mnoho odborníků se taky shoduje, že je chůze kolikrát účinnější než běh. Když k tomu čas od času přidáte i hůlky a nějaké majestátní hory, tak to nemá chybu!

Indiánský běh

Naplno bez tréninku a přípravy na trať by neměl vyrážet nikdo. A protože já běh mám ráda a dříve jsem běhala delší úseky, chci se k tomu znovu vrátit. Jenže teď bych si spíš ublížila, takže začnu pozvolna. Indiánský běh je pro to jak stvořený. Není to nic, co byste nezvládly. Jedete si tempem, které vám vyhovuje a je jen na vás, jak a kdy si ty "chodící" fáze zkrátíte. Kdo s tím začíná doporučuju aplikaci Freeletics Running - máte tam různé programy na běhání a je to s ní mnohem jednodušší.

 

Jaký sport byste mi ještě poradili a co zabírá vám? 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama