Redaktorka Mariya: trendy, které mě nechávají chladnou

Ne všechny fashion novinky vám musí sednout.
12134

Miluju módu, pracuji v módním průmyslu a jsem nejvíc šťastná, že jsem se ke svému povolání dostala. Nejsem úplný příznivec minimalismu. Provokativní kombinace, mix stylů, střihů a materiálů, originální stylingové triky, zdobnost – to je moje. Peří, kamínky, flitry, metalický lesk, pořádný oversize – sem s tím. Jen pro představu, ženy, jejichž styl obdivuji, jsou Daphne Guinness, Iris Apfel a Giovanna Engelbert.

Taky se mi moc líbí, jak rychle se v módě vše mění. Vím, že to není úplně eco přístup, a že se z fast fashion stává opravdový problém. V tuto chvíli si ale nemůžu pomoci, a přeci jen si každou sezonu něco pořídím. Jsou ale i trendy, které nejsem schopná skousnout. Neříkám, že se můj vztah k nim v budoucnu nezmění, jak se tomu stalo třeba s ugly shoes, ale nevím, nevím.

Letos to jsou hranaté špičky. Určitě se najdou ti, kdo se mnou nebude souhlasit, jenže mně se zdá, že boty špičaté dělají mnohem hezčí nohu. Jsou stylovější a vůbec, je to prostě ideální tvar.

Dalším na mém seznamu anitrendů jsou kloboučky. Tento doplněk teď bude všude, ale stojím si za tím, že měl zůstat v devadesátkách. Influencerky, blogerky a stars v tom možná budou vypadat cool, ale přiznejme si, že jim většinou sluší i pytel od brambor. Většina populace kloboučky prostě nedokáže správně „prodat“.

No a naposled tu máme lahůdku v podobě cyklistických šortek. Zase, jsou ženy, které je dokážou povýšit… Jenže já v nich vidím jen zkrácené leginy. Dejme tomu v denimové verzi se to ještě dá, ale elastické modely fakt jen podtrhnou všechny nedokonalosti. Ještě větší katastrofa bude, až je začnou některé „odbornice“ nosit se zkrácenými topy.